Ugunsdzēsēju Latgalē rosina apsūdzēt par gājēja nāvējošu sabraukšanu alkohola reibumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Iekšējās drošības birojs (IDB) prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret kādu Latgales ugunsdzēsēju, kurš ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika, vadot transportlīdzekli alkohola reibumā, izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, kā rezultātā dzīvību zaudēja gājējs. Rosina apsūdzēt arī robežsargu, kurš pieļāva, ka ugunsdzēsējs izmanto tam piederošo transportlīdzekli, būdams alkohola ietekmē.

Iekšējās drošības birojs pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidroja, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales reģiona pārvaldes amatpersona pēc notikušā ceļu satiksmes negadījuma neizsauca neatliekamo medicīnisko palīdzību, neziņoja par notikušo policijai un pameta ceļu satiksmes negadījuma vietu, kā arī noslēpa transportlīdzekli, ar kuru tika izraisīts ceļu satiksmes negadījums. 

Par minētajām pretlikumīgajām darbībām pret VUGD amatpersonu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšana, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli alkohola ietekmē, un ja tās rezultātā izraisīta cilvēka nāve, un par  ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšana pēc ceļu satiksmes negadījuma, pārkāpjot noteikto kārtību, ja to izdarījis transportlīdzekļa vadītājs, kas izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, kura rezultātā iestājusies cilvēka nāve. 

Pret Valsts robežsardzes amatpersonu, kura pieļāva, ka tai piederošu transportlīdzekli vada VUGD amatpersona, kas atradās acīmredzamā alkohola ietekmē, rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par pieļaušana vadīt transportlīdzekli personai, kura ir alkohola ietekmē, ja tā rezultātā izraisīta cilvēka nāve. 

Vienlaikus rosināts uzsākt kriminālvajāšanu arī pret vienu privātpersonu par apzināti nepatiesu liecību sniegšanu.
IDB kriminālprocesu nosūtījis Dienvidlatgales prokuratūrai.

IDB atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā. 

IDB 2022. gada pirmajos vienpadsmit mēnešos kompetences ietvaros ir uzsācis 45 kriminālprocesus un kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 129  kriminālprocesos. Šā gada 11 mēnešos prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nosūtīti 40 kriminālprocesi un to ietvaros rosināts uzsākt kriminālvajāšanu pret 63 personām, tai skaitā 53 Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu amatpersonām, par noziedzīgiem nodarījumiem, kas izdarīti gan pildot dienesta pienākumus, gan ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti