Aicina Latvijas iedzīvotājus iesaistīties grāmatas «Latvijas Ministru prezidenti» tapšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 8 mēnešiem.

Valsts kanceleja sadarbībā ar atzītiem vēsturniekiem, muzejiem, arhīviem un bijušo premjeru dzimtu atvasēm aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju palīdzēt atrast vēsturiskās liecības par pirmās Latvijas brīvvalsts laika Ministru prezidentiem.

Iecerēts, ka Ministru prezidentu biogrāfijas tiks papildinātas ar vēsturnieku komentāriem, laikmeta raksturojumu, laikabiedru un dzimtas pārstāvju atmiņām, kā arī informāciju no tā laika periodikas un ilustratīvajiem materiāliem (fotogrāfijas, vēstules, dienasgrāmatu fragmenti, memuāri, dokumenti, politiķu runas), no arhīviem, muzeju krājumiem, bibliotēkām un privātām kolekcijām.

Lai īstenotu ieceri, ikviens ir aicināts pārlapot savas dzimtas albumus, pārlasīt savu radinieku rakstītās dienasgrāmatas un ieklausīties vecvecāku atmiņu stāstos, lai papildinātu grāmatas saturu par bijušajiem valdību vadītājiem.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma atzīst, ka grāmata būs par izciliem cilvēkiem – mūsu pagātnes līderiem: "Viņi savulaik izveidoja Latvijas valsti un noteica tās attīstību, īsā laikā kara izpostītā teritorijā nodrošinot kārtību un pārticību. Ceru, ka šī grāmata ļaus mums visiem sajust savas saknes ar valsti, kā arī iedvesmos lieliem darbiem Latvijas labā!"

Vēsturnieks Gatis Krūmiņš atklāj, ka sabiedrībai pirmo reizi tiks sniegta iespēja vienkopus iepazīties ar starpkaru perioda Latvijas Ministru prezidentu biogrāfijām, kā arī viņu sabiedrisko un politisko darbību. Grāmata galvenokārt būs balstīta uz lekciju materiāliem, kas nolasītas laikposmā no 2012. līdz 2014. gadam Valsts kancelejas rīkoto publisko lekciju ciklā par neatkarīgās Latvijas Ministru prezidentiem.

Starpkaru periodā Latvijas Republikas valdības ir vadījuši Kārlis Ulmanis, Zigfrīds Anna Meierovics, Jānis Pauļuks, Voldemārs Zāmuels, Hugo Celmiņš, Arturs Alberings, Marģers Skujenieks, Pēteris Juraševskis, Ādolfs Bļodnieks.

Ministru prezidentu saraksts no 1918. līdz 1940. gadam aplūkojams Ministru kabineta mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti