Kultūras ziņas

Dzintaros skan teātra un kino mūzika

Kultūras ziņas

Jaunas izstādes galerijā "Bastejs"

Āgenskalna tirgus sāk darbu āra teritorijā

Āgenskalna tirgus sāk darbu āra teritorijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Ar plašu pasākumu programmu – koncertiem, sporta aktivitātēm un dažādām radošajām darbnīcām 3.augustā dzīvība atgriezīsies gada sākumā slēgtajā Āgenskalna tirgū. 

Nomniekiem ir arī plāni attiecībā uz sakņu paviljona izmantošanu, no kura, tiesa, palicis vien karkass, un šobrīd tiek noskaidroti daudzi nezināmie apstākļi attiecībā uz vēsturiskās ēkas atjaunošanu. Ļoti iespējams, ēka vismaz daļēji publikai durvis varēs vērt pirms noteiktā termiņa – 2021. gada nogalē. 

Āgenskalna tirgus pagalmā jau iezīmētas tirgotāju vietas un pamazām aprises sāk iegūt nojumes un teltis, lai pēc septiņu mēnešu klusuma piektdien atkal attiecībā uz šo vietu varētu lietot vārdu salikumu “rosīgs tirgus”. Tiesa, pagaidām tas būs tikai āra teritorijā. Tirgus augšāmcelšanos ar nepacietību gaida arī apkaimes iedzīvotāji. 

“Es tiešām gaidu, kas te būs, es domāju, ka būs forši. Tādēļ, ka te nebija tirgus, te arī novāca bankomātus, ir palicis tikai viens bankomāts, iepriekš 3 vai 4. Kaut kādi ierobežojumi, neērtības bija, bet pieradām,” atzīst Āgenskalna iedzīvotājs Andris. 

“Ja viņi prasa 600 eiro par mazu galdiņu, es nezinu, cik daudzi to varēs atļauties, tādu summu maksāt,” neapmierinātību pauž iedzīvotājs Jānis. 

Tirgus asinsrites atjaunošana tiek svinēta ar plašu trīs dienu pasākumu programmu, un pēc svētkiem tirgošanās ikdienas režīmā turpināsies ar vienīgo brīvdienu pirmdienās. 

“Šobrīd notiek ļoti aktīvs reģistrēšanās un praktiskās pieteikšanās process un tirgotāju izvietošana,” uzsver SIA “Kalnciema iela” pārstāve Una Meiberga. 

Jaunie Āgenskalna tirgus nomnieki, kas pie šīm tiesībām tika maija vidū, rēķina, ka darbadienās uz laukuma varētu būt ap 40, brīvdienās – ap 100 tirgotāju. Te varēšot sastapt arī daļu no tiem pārdevējiem, kuri gadu gadiem Āgenskalna tirgu sauca par savu darba vietu. 

“Piemēram, puķu tantes ir nolēmušas, ka viņas uzreiz nenāks atpakaļ, kaut gan mēs viņas aicinām un sakām – lūdzu, lūdzu nāciet, mums vajag tos vasaras ziedus, un viņas – nē, mēs pagaidīsim, mēs tepat esam, bet – varbūt,” stāsta Meiberga.

Tikmēr vēsturiskajā ēkā publika vēl kādu laiku iekļūt nevarēs. Ir nostiprinātas nedrošās konstrukcijas, un patlaban rit rūpīgs izpētes darbs. Jaunajiem nomniekiem tirgus ir jārekonstruē un jārestaurē līdz 2021. gada nogalei, un pagaidām nekas neliecina, ka tas nebūtu iespējams. 

“Pēc iespējas mēs mēģināsim tirgu vērt vaļā pakāpeniski, lai pati ēka jau ir lietojama pirms pilnas rekonstrukcijas, bet tie ir daudzi tehniski jautājumi – kad tas būs iespējams,” norāda SIA “Kalnciema iela” īpašnieks Kārlis Dambergs. “Kas attiecas uz pašu ēku, tad šobrīd mēs esam projektēšanas uzdevuma sastādīšanas procesā, kur vēl nekādus uzlabojumus ēkai mēs neesam veikuši, ņemot vērā to, ka vēl joprojām ir ļoti daudzi nezināmie faktori, tad pēc rūpīgas izpētes varēsim vairāk par detaļām runāt.”

Skaidrāku bildi jaunie nomnieki cer sagaidīt nākamā gada sākumā, tad arī varētu iekštelpās sākties pirmie darbi. 

Līdz tam ir plāns īstenot ieceri par ziemas paviljonu, kur aukstākos mēnešos atrastos tirgotāji.

KONTEKSTS:

Āgenskalna tirgu  apsaimnieko pašreizējie Kalnciema kvartāla īpašnieki, kuri šādas tiesības ieguva 18. maijā notikušajā izsolē. Līgums noslēgts uz 30 gadiem un paredz, ka iznomātājam jāpiesaista investors un līdz 2021.gada beigām jāatjauno tirgus, lai tas varētu atsākt darbu.

Āgenskalna tirgus no šā gada 1.janvāra ir slēgts tā neapmierinošā tehniskā stāvokļa dēļ. Rīgas dome nolēma pārtraukt pašvaldības uzņēmuma "Rīgas centrāltirgus" nomas līgumu par Āgenskalna tirgus apsaimniekošanu, tā vietā lemjot izsolē meklēt privātu uzņēmēju, kas nomās tirgu uz 30 gadiem.

Konkursā par Āgenskalna tirgus iznomāšanu bija noteikts, ka tirgus jāatjauno, par to domes atlīdzību nesaņemot. Noteikumos arī bija iekļauts punkts, ka tirgus statuss jāsaglabā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti