Panorāma

Nacionālais kultūras centrs atvainojas Rīgas projektu korim

Panorāma

Šomēnes pastiprināti uzraudzīs sabiedrisko kārtību Rīgā

Uz Ukrainu dodas kārtējā Latvijas uzņēmēju palīdzības krava

Uz Ukrainu dodas kārtējā Latvijas uzņēmēju palīdzības krava «400 dienas drosmes»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Jau 400 dienas Ukrainas spēki nesalaužami un drosmīgi pretojas Krievijas agresīvajam iebrukumam, un tikpat ilgi nebeidzamā straumē no Latvijas uz Ukrainu plūst palīdzības kravas. Piektdienas, 31. marta, vakarā ceļā dodas kārtējais auto konvojs. Tai skaitā arī deviņi apvidus auto, pilni ar pārtiku, apģērbu un citām nepieciešamām lietām, ko sadarbība ar armiju sagatavojis fonds "Uzņēmēji mieram".

"400 dienas drosmes" – šāds nosaukums dots kārtējai Latvijas uzņēmēju sarūpētajai palīdzības kravai. Tajā ir seši apvidus auto, kurus fonds "Uzņēmēji mieram" iegādājies par saziedotajiem līdzekļiem, un trīs vieglās mašīnas, kurus Latvijas uzņēmēji ziedojuši no saviem autoparkiem. Bet tā ir tikai maza daļiņa no kopējā atbalsta apjoma. Līdzīgas kravas uz Ukrainu dodas katru nedēļu.

"Kopš pagājušā gada aktīvā uzbrukuma sākuma mēs esam nosūtījuši 160 apvidus un vieglos auto, laivu ar piekabi, četras neatliekamās medicīniskās palīdzības mašīnas un divus kravas auto, ko ziedoja "Gaujas koks", ko mēs izmantojam ziedojumu nogādāšanai no Latvijas uz Ukrainu," pastāstīja fonda "Uzņēmēji mieram" vadītāja Laura Skrodele.

Pirms 30 gadiem atgūtā brīvība Latvijas cilvēkiem sniedz iespēju īstenot savu radošo potenciālu, attīstīties un pelnīt. Šādu pašu iespēju pelnījuši arī ukraiņi, uzskata Raimonds, kura vadītais informācijas tehnoloģiju uzņēmums jau ilgstoši finansiāli atbalsta šo projektu.

"Mēs vienmēr, arī piedaloties dažādos starptautiskos pasākumos, atgādinām visai pasaulei, no kurienes mēs esam, ka mēs atbalstām Ukrainu tās cīņā. Jau no kara pirmajām dienām mēs pārtraucām visu mūsu pakalpojumu sniegšanu Krievijas un Baltkrievijas klientiem," pastāstīja SIA "eazyBI" dibinātājs un vadītājs Raimonds Simanovskis.

Līdzīgi domā daudzi citi Latvijas iedzīvotāji, tādēļ atbalsts neatslābst.

"Esam pateicīgi tiem uzņēmējiem, individuāli arī ļoti daudzi pensionāri atsaucas, uzņēmēji. Tas neapstājas. Un – paldies dievam," atzina Nacionālo bruņoto spēku (NBS) eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos Elmārs Pļaviņš.

Par to, lai ziedotās mašīnas būtu labā tehniskā stāvoklī,  lai patiešām nokļūtu līdz adresātam – Ukrainas bruņoto spēku un Nacionālās gvardes vienībām Austrumukrainā, rūpējas NBS speciālisti, kas ir saziņā ar saviem Ukrainas kolēģiem un zina viņu vajadzības.

"Tagad viņi vairāk pieprasījuši biroja tehniku, lai varētu apmācības karavīriem novadīt kvalitatīvi. Arī siltais apģērbs ir aktuāls. Tāpat droni, akumulatori," atklāja NBS virsseržants Andris Osis.

Saziedotās mašīnas uz Ukrainu nedodas tukšā, bet gan ar Latvijas pārtikas ražotāju sarūpētiem labumiem – tajās ir milti, makaroni un citas lietas gan karavīriem, gan civiliedzīvotājiem.  

NBS speciālisti automašīnas nogādā Jaunmārupē, kur biedrības "Agendum" brīvprātīgi šoferi ar kārtējo tviterkonvoju tās vakarā vedīs tālāk uz Ukrainu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti