LTV: Par agresijas provocēšanu pret ukraiņiem rosina apsūdzēt Latvijas nepilsoni Edgaru Korčaginu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Valsts drošības dienests (VDD) 31. martā rosināja prokuratūru uzsākt kriminālvajāšanu pret agresīvi noskaņotu Krievijas izvērstā kara Ukrainā atbalstītāju par darbībām, kas vērstas uz naida un nesaticības izraisīšanu pret ukraiņiem. Šī persona ir Latvijas nepilsonis Edgars Korčagins, kurš interneta čatos neslēpj naida runu pret ukraiņiem, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Neminot personas vārdu, VDD informēja, ka kriminālprocesu pret šo personu dienests uzsāka 2022. gada 19. oktobrī, pamatojoties uz Krimināllikuma 78. pantā minētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm, proti, par darbību, kas vērsta uz nacionālā un etniskā naida un nesaticības izraisīšanu.

Jau toreiz LTV ziņoja, ka, visticamāk, šī persona ir Korčagins.

VDD informēja, ka Korčagina aktivitātēm dienests pievērsa uzmanību, iegūstot interneta videotērzēšanas vietnē notikušas sarunas videoierakstu, kurā šī persona vairākkārt agresīvi norādīja uz nepieciešamību un gatavību nogalināt ukraiņus. Aizdomās turētais videoierakstā pauda atbalstu Krievijai, atkārtojot Kremļa kara propagandai raksturīgus vēstījumus. Persona neslēpa, ka jau ir veikusi uzbrukumus kara bēgļiem Latvijā. Tāpat persona izteica vēlmi iegūt savā īpašumā šaujamieročus, lai varētu veikt agresīvākus uzbrukumus. 

Korčaginam ir bijusi virkne administratīvo sodu, tostarp par narkotiku lietošanu, kā arī vairāki kriminālprocesi, piemēram, par mēģinājumu norēķināties ar viltotu naudas zīmi un smagākais – par uzbrukumu diviem policistiem ar lauzni. 

Ņemot vērā, ka pret personu tobrīd jau bija aktīvs tiesvedības process par smagu un vidēja smaguma miesas bojājumu nodarīšanu, VDD personu 2022. gada 20. oktobrī Rīgā aizturēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti