Pasaules bārmeņu čempionātā Krievijas dalība izsauc Igaunijas un Ukrainas boikotu; Latvija piedalās

Itālijas galvaspilsētā Romā notiek ikgadējais pasaules bārmeņu čempionāts. Latvijas pārstāvji arī šogad startējuši veiksmīgi un saglabā labas izredzes pacīnīties par uzvarētāju medaļām. Taču pasākumu aizēno tas, ka rīkotāji ļāvuši šogad tajā piedalīties arī Krievijas pārstāvjiem. Tādēļ Ukrainas un Igaunijas bārmeņi čempionātu boikotē, taču Latvijas pārstāvji piedalās sacensībās.

Latviju pasaules bārmeņu čempionātā šogad pārstāv Deniss Trifanovs un Deniss Smirnovs, kuri vasarā triumfēja vietējā čempionātā. 

Uzzinot, ka čempionāta rīkotāji – Starptautiskā Bārmeņu asociācija – čempionātā ļāvusi startēt arī Krievijas pārstāvjiem, Latvijas un Igaunijas delegācijas vērsušās pie organizatoriem ar protestu. Taču – bez rezultātiem.

Latvijas Bārmeņu federācijas prezidents Raitis Akerblūms norādīja: "Mēs iestājāmies pret un arī mūsu tuvākie kaimiņi, bet nesaņemot nekādas reakcijas no pārējās pasaules daļas. Tā attieksme, teiksim tā, ir nekāda un visiem diezgan vienaldzīga. Rādām, ka tas ir pilnīgi un absolūti nepareizi, ka viņiem šāda iespēja iedota. Bet Latvija atkal šajā pasaules daļā ir viens maziņš punktiņš un mums vairākkārtīgi tika norādīts – ja jums kaut kas nepatīk, jūs varat arī nebraukt. Organizācija šajā jautājumā nostājās ar tādu uzstādījumu, ka politika un reliģija bārmeņiem ir ētikas kodekss, par ko klātienē neviens nerunā. Bet šeit mēs vairākkārt norādījām – politika un reliģija ir tad, kad notiek sarunas un diskusijas. Ja notiek atklāta cilvēku nogalināšana vairāk nekā gada garumā – tad tā vairs nav politika un šādas lietas nevajag jaukt kopā."

Igauņi šajā situācijā nolēmuši čempionāta nepiedalīties, čempionātu boikotē arī Ukrainas bārmeņi.

Savukārt Latvijas delegācija tomēr izlēmusi piedalīties – gan tādēļ, ka bārmeņi pasākumam nopietni gatavojušies un ir labas izredzes cīnīties par augstām vietām, gan tādēļ, lai čempionāta neformālajos pasākumos paustu savu attieksmi pret agresorvalsts dalību.

"Pirmajā vakarā, kad bija izloze, visiem dalībniekiem jāizlozē starta numurs. Parasti tas ir feins process. Tur ļoti daudz ovāciju, apsveikumu un tamlīdzīgi. Kad Krievijas dalībnieki aizgāja izvilkt šo numuru, bija pilnīgs klusums. Itāļu vadītājs pat mēģināja publiku uzmundrināt, bet visi klusēja. Krievu virzienā neviens neskatās, un ir jūtams, ka viņi arī nenāk bez vajadzības ārā no savām istabām. Tikai uz sacensībām, jo neviens ar viņiem tā īsti negrib kontaktēties," pauda Akerblūms.

Starptautisko Bārmeņu asociāciju vada Itālijas pārstāvis Džordžio Fadda.

Latvijas Televīzija (LTV) vēlējās noskaidrot arī asociācijas pamatojumu Krievijas pielaišanai sacensībām, bet jautājumi palika bez atbildes.

Bārmeņu čempionāta līdzjutējs Uldis, kurš speciāli devās uz Romu atbalstīt Latvijas bārmeņus, uzzinot par agresorvalsts dalību, plānus mainījis. Viņš stāstīja: "Nesen pats biju Ukrainā, biju gan frontē, gan Hrozas ciemā, kur 50 cilvēki gāja bojā, gan pie latviešu karavīra bojāejas vietas biju. Man tas diezgan personīgs jautājums. Nākas boikotēt tagad to pasākumu."

Bārmeņu čempionāta vietā Uldis dosies skatīties futbolu, bet viņš nevēlas vainot mūsu pārstāvjus par dalību vienās sacensībās ar Krieviju. Viņš pauda: "Man kā parastam cilvēkam tas ir vienkāršāk – ierados un vienkārši neeju uz turieni. Bet dalībniekiem... zinu, ka mūsu puiši filmē tur kaut kādas lietas, pasākumu vada, ir žūrijā, viņi laikam tik viegli nevar izdarīt kā es. Tāpēc neko nepārmetu viņiem."

Latvijas delegācija čempionāta laikā veicot sarunas arī ar līdzīgu domājošu valstu pārstāvjiem, lai nākamgad gaidāmajā Starptautiskās Bārmeņu asociācijas kongresā rosinātu Krievijas izslēgšanu no organizācijas,

tādējādi liedzot tai turpmāku dalību šādos pasākumos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti