Hakatona «Droni Ukrainai» idejām sadala 6000 eiro

Aizsardzības ministrijas un SIA "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) rīkotajā ideju hakatona "Droni Ukrainai" balvu fondā sadalīti 6000 eiro. Uzvarētājs gan netiek atklāts.

Kopumā hakatonā piedalījās 59 dalībnieki no 15 komandām. Pirmās vietas ieguvēja saņēma 3000 eiro, otrās vietas – 2000 eiro, bet trešās vietas ieguvēji – 1000 eiro.

Dalībnieku vidū bija dažādi uzņēmumi, inženieri, tehnoloģiju entuziasti un studenti, kas, darbojoties komandās, iesniedza jaunas idejas koriģējamas nometamās munīcijas, alternatīvu navigācijas sistēmu, nestandarta sakaru un pretdronu sistēmu izstrādei.

Hakatons ilga 24 stundas, un tā dalībniekiem bija iespēja konsultēties ar speciālistiem, kas ir sevi apliecinājuši dronu tehnoloģiju jomā un pārstāv Latvijas vadošos dronu tehnoloģiju ražošanas uzņēmumus, Rīgas Tehnisko universitāti, kā arī Nacionālos bruņotos spēkus.

LMT Aizsardzības un drošības biznesa vadītājs Kaspars Pollaks intervijā Latvijas Radio raidījumā "Pusdiena" sacīja, ka

"šī bija iespēja izvilkt saules gaismā "izgudrotājus no garāžām". 

LMT Aizsardzības un drošības biznesa vadītājs Kaspars Pollaks
00:00 / 06:42
Lejuplādēt

Dalībnieku sastāvs bijis dažāds, sākot no vidusskolēniem līdz ražojošu uzņēmumu pārstāvjiem. "Bija risinājumi gan jau zināmām problēmām, bet parādījās arī vairākas idejas, kas var risināt izaicinājumus arī nākotnē," viņš sacīja, uzvarētājus gan neatklājot. 

Savukārt aizsardzības ministrs Andris Sprūds ("Progresīvie") norādījis, ka mums ir jābūt vienu soli priekšā un jāstiprina savas inovāciju spējas.

"Tas vislabāk iespējams aktīvas ekosistēmas ciešā kopdarbā starp Aizsardzības ministriju, militāro industriju, universitātēm un jaunuzņēmumu entuziastiem. Šodien pārliecinājāmies, ka 24 stundu ideju ģenerēšanas hakatons "Droni Ukrainai" var būt labs starta punkts, ar ko tālāk jau piedalīties Aizsardzības ministrijas izsludinātajā dronu inovāciju grantu konkursā," teicis ministrs.

Vienlaikus Aizsardzības ministrija aicina uzņēmumus līdz 21. jūnijam iesūtīt pieteikumus grantu konkursā inovāciju attīstībai bezpilota lidaparātu jomā, kurā starp uzvarētājiem tiks sadalīti 600 000 eiro. Konkursā tiks atbalstīti projekti jaunu nometamās munīcijas lādiņu un to sastāvdaļu izstrādei, kā arī elektroniskās karadarbības un pretdronu sistēmu attīstībai.

KONTEKSTS:

14. maijā apritēja trīs mēneši, kopš Latvija kopā ar Lielbritāniju dibināja dronu koalīciju Ukrainas atbalstam. Par dalību dronu koalīcijā paziņojušas kopumā 14 valstis – Latvija, Ukraina, Lielbritānija, Austrālija, Čehija, Dānija, Igaunija, Itālija, Kanāda, Lietuva, Nīderlande, Polija, Vācija un Zviedrija. Tām var pievienoties vēl citas valstis. Līdz šim Dronu koalīcijas dalībvalstis dronu ziedošanai Ukrainai piesaistījušas vairāk nekā 500 miljonus eiro.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti