Uz Hersonu dodas biedrības «Tev» krava

Sarūk ziedojumi Ukrainai, taču nedrīkstam pagurt, ir jāturpina palīdzēt, jo ir būtiski, lai karš apstātos Ukrainas teritorijā. Tā uzsver biedrībā "Tev", kura ved kārtējo palīdzības kravu uz Ukrainu.   

Katru kasti un saini ar ziedotām lietām pirms ielikšanas busiņā nosver. Svars būs jānorāda muitas deklarācijā. Te ir ģeneratori, veļas mašīnas, pārtika un daudz kas cits Hersonas iedzīvotājiem un aizstāvjiem. 

"Mēs viņus pazīstam kopš laika, kad uzspridzināja Kahovkas HES. Un kopš tās dienas, var teikt, ka es braucu tikai uz Hersonu," stāstīja biedrības "Tev" biedrs Mārtiņš Dūdiņš.

Sešos koferos ir ūdens filtri Hersonas jūras kājniekiem.

Viņi "mīt uz salām, viņi ir ierakumos, aizbrauc uz nedēļu, divām, kur nevar iziet ārā. Lai nepiegādātu ūdeni un neapdraudētu viņu dzīvības, mēs piegādāsim ūdens filtrus, ar kuriem varēs attīrīt Dņepras upes ūdeni un uzreiz lietot", stāstīja Dūdiņš.

Filtrs attīra "60 litrus stundā, visa instrukcija ir ukraiņu valodā. Ļoti parocīgi, jo sver tikai 10 kilogramus, var operatīvi pārvietot, var dzert tīru ūdeni," stāstīja biedrības "Tev" biedrs Ričards Dumarans.

Savukārt ukraiņu dronu vienībai nogādās monitorus. Bērnu patvertnei – rotaļlietas, zīmēšanas piederumus, planšetes, arī novusa galdus.

Bet Hersonas slimnīcai aizvedīs datorus.

"Datorsistēma viņiem ir ļoti švaka. Viņi pat nevar ievadīt analīzes, neko nevar izdarīt. Viss notiek ar roku. Vienu dienu viņiem pietiek viss, un pēc 10 sekundēm nav vairāk nekā," norādīja Dūdiņš.

Biedrības busiņi ar palīdzības sūtījumiem uz Ukrainu brauc regulāri. Vienu divas reizes mēnesī. Nokomplektēt kravas ir aizvien grūtāk, jo ziedojumu apjoms būtiski sarucis.

"Es pat teiktu, par 50%–60% [samazinās ziedojumu apjoms]. Pirms diviem gadiem, kad sākās pilna mēroga iebrukums Ukrainā, palīdzība bija ļoti liela. Ne tikai no privātpersonām, bet arī juridiskām personām. Tagad ziedojumu apjoms ir krities," vērtēja biedrības "Tev" vadītājs Andris Veiss.

"Nedaudz piekusuši. Bet es aicinātu nenogurt. Jo tas, kas notiek Ukrainā, nedod Dievs, var notikt arī mūsu teritorijā. Nedrīkst padoties. Vajag ziedot, lai tas karš beidzas Ukrainā," uzsvēra Veiss.

Biedrība "Tev" meklē sadarbības partnerus, kuri varētu atvēlēt materiāli tehniskos līdzekļus un ziedot naudu, turklāt ne tikai konkrētiem palīdzības projektiem, bet, piemēram, arī degvielas iegādei, autobusu īrei un citiem izdevumiem, kas saistīti ar kravu nogādāšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti