Šodienas jautājums

(Zīmju valodā). Šodienas jautājums

Šodienas jautājums

(Zīmju valodā). Šodienas jautājums: Kad būs skaidras jaunās valdības aprises?

Šodienas jautājums: Kad būs skaidras jaunās valdības aprises?

Siliņa: Manā valdībā nebūs sankcijām pakļautu personu ietekmes

Premjera amata kandidāte Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība") sola, ka viņas vadītajā valdībā, ja tādu izdosies izveidot, nebūs sankcijām pakļautu personu ietekmes.

Siliņa Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Šodienas jautājums" apliecināja, ka viņai personīgi šis jautājums ir ļoti svarīgs. "Jaunās Vienotības" vērtībās vienmēr esot bijusi aktuāla tēma, ka viņi neesot atkarīgi no kāda viena finansētāja, izteicās premjera amata kandidāte.

"Manā valdībā, ja man tādu izdosies veidot, nebūs nevienas sankcionētās personas ietekmes. Man tas personīgi patiešām ļoti rūp. Es ļoti ceru, ka arī pārējiem koalīcijas partneriem būs mugurkauls un viņi izturēs šo spiedienu, ja tāds patiešām būs," klāstīja premjera amata kandidāte.  

Ja šāds spiediens no sankcijām pakļautām personām būs un Siliņa redzēs, ka kāds valdības ministrs vai pārstāvis pieņem "ietekmētus lēmumus", viņa paturēšot tiesības atsaukt šādu ministru no amata.

"Līdz šim [potenciālie] koalīcijas partneri ir gana pozitīvi par to izteikušies," piebilda Siliņa.

"Apvienotais saraksts" (AS) visskaļāk pauž bažas par ASV sankcijām pakļautā Aivara Lemberga iespējamo ietekmi jaunajā valdībā, ja tajā strādās Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kas sadarbojas ar Lemberga vadīto partiju "Latvijai un Ventspilij". AS pieprasījis juridisku risinājumu Lemberga ietekmes novēršanai.

Vienlaikus demisionējušās valdības vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks (AS) pirmdien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" pauda viedokli, ka iecere atrunāt un ierobežot Lemberga ietekmi valdībā būtu partiju un sabiedrības mānīšana.

KONTEKSTS:

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ceturtdien, 24. augustā, nominēja līdzšinējo labklājības ministri, Saeimā lielākās frakcijas "Jaunā Vienotība" izvirzīto premjera amata kandidāti Siliņu veidot nākamo valdību. 

Siliņa piektdien sāka individuālas sarunas ar četriem potenciālajiem koalīcijas partneriem. Piecu partiju koalīcija ir maz ticama, un valdību, visdrīzāk, veidos četras partijas – "Jaunā Vienotība", AS, ZZS un vai nu Nacionālā apvienība, vai "Progresīvie".

Ministru kabineta sastāvs ir jāapstiprina Saeimā, un to plānots izdarīt līdz septembra vidum.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti