Dienas ziņas

Zemnieki šogad sūdzas par birokrātiju

Dienas ziņas

NMPD saņem 110 jaunas automašīnas

Ukrainas Bērnu slimnīcas pacienti apmeklē Rīgas pili

Bērnu slimnīcas pacienti no Ukrainas apmeklē Rīgas pili

Bērni, kas fiziski un psiholoģiski cietuši nežēlīgajā Krievijas karā pret Ukrainu, un viņu mammas piektdien tikās ar Valsts prezidenta kundzi Rīgas pilī. Bērni kopā ar mammām Latvijā ieradās nedēļas sākumā uz psihoemocionālās rehabilitācijas nometni, kurā smelties spēku un sadziedēt arī neredzamās brūces. Šādu nometni jau otro reizi kopā ar Ukrainas bērnu slimnīcu organizē mūsu pašu Bērnu slimnīcas fonds.  

Valsts prezidenta kundze Rīgas pilī piektdien uzņēma 19 bērnus no Ukrainas, kas atbraukuši smelties spēku un saņemt vajadzīgo palīdzību Bērnu slimnīcas fonda rīkotajā psiholoģiskā atbalsta nometnē Rīgā.

Starp šiem bērniem arī septiņgadīgā Jeļizaveta. Jautāta, vai viņai patīk Latvijā, viņa pamāj ar galvu.

Arī uz citiem jautājumiem meitene atbild ar galvas mājienu un acu kontaktu neuzticēšanās dēļ neveido. Mazliet baidās.

Jeļizaveta, viņas māsa un mamma Tatjana ir no Kijivas. Kara sākumā viesojušās pie vecmāmiņas Černihivā, kas kara sākumā bija starp pilsētām, kas cieta visvairāk.

"Bija tā, ka veselām diennaktīm sēdējām pagrabā, jo visu laiku bija apšaudes. Ja psiholoģiski pieaugušajam to ir grūti pārdzīvot, tad bērnam tas viss bija ļoti grūti. Vienkārši neizturami," stāstīja Jeļizavetas mamma Tatjana.

Turklāt karā bojā gājis arī Tatjanas vīrs un abu meiteņu tētis. Tas pilnībā mainījis jaunākās meitas uzvedību. Latvijā ģimene cer smelties mieru un pozitīvas emocijas.

"Šeit nav trauksmes sirēnu, bērni paliek mierīgi. Bērni vairs nemostas nakts vidū un nekliedz, jo sākusies trauksme. Pat ja Kijivā tobrīd bija salīdzinoši mierīgi, bērni no trauksmes sirēnām ļoti baidās. Bērnam tagad ir bail pat no lidmašīnas," atzina Tatjana.

Visi šie bērni ir guvuši psiholoģiskas traumas, ko radījis Krievijas īstenotais karš. Un viņu mammas ir pateicīgas par sniegto palīdzību.

"Mums ir bērni grupā, kur ir zaudējuši tēti karā nesen. Ir bērni, kuri paši ir guvuši fiziskas traumas un atveseļojas no fiziskām traumām. Tas ir radījis arī emocionālu traumu. Ir arī bērni no bijušajām okupētajām teritorijām, ar ļoti smagiem pārdzīvojumiem, kādus mēs pat nevaram iedomāties. Tikai tad, kad tu sastopies ar šiem bērniem, tu redzi, cik šausmīgas kara sekas tiek atstātas šo bērnu dzīvēs," sacīja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Prezidenta kundzei Andrai Levitei bērni pasniedza gleznu, kā arī citus Ukrainas simbolus.

"Viņi ir maziņi, viņiem visa dzīve vēl ir priekšā. Ja viņiem nesniegs šo palīdzību – gan fiziskām traumām, gan emocionālām traumām –, viņi nocietināsies. Viņi klusēs. Ir bijušas cilvēces vēsturē tā saucamās zudušās paaudzes, bet mums tādas nav vajadzīgas.

Mums ir vajadzīgi priecīgi jaunieši, kuri grib mācīties," uzsvēra Valsts prezidenta kundze Andra Levite.

Un mazliet no skaistā bērni un pusaudži kopā ar mammām šodien saņēma ekskursijā Rīgas pilī.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti