Šķīdonis pārņem grants ceļus, vissarežģītākā situācija Vidzemē

Atkušņa un šķīdoņa dēļ uz grants ceļiem apgrūtināta braukšana daudzviet Latvijā. Vissarežģītākā situācija ir Vidzemē. Pēdējās diennakts laikā dubultojies to ceļa posmu skaits, kuros noteikti transporta masas ierobežojumi. "Latvijas valsts ceļi" brīdina – autobraucējiem jābūt uzmanīgiem.

Šķīdonis pārņem grants ceļus, vissarežģītākā situācija Vidzemē
00:00 / 03:13
Lejuplādēt

Latvijas Radio trešdien devās pārlūkot zemes ceļus Olaines un Iecavas novados, kur vairākiem ceļu posmiem noteikti masas un gabarītu ierobežojumi. Ceļu posmā Dalbe–Lejasbenūži ieviests transporta masas ierobežojums. Tas nozīmē, ka liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām. Šis ceļš lielākoties gan ir apmierinošā stāvoklī, izņemot dažas vietas, kur ceļš bija izdangāts un dažviet – bedrains.

Savukārt uz grants ceļa nepilnas pusstundas attālumā no Rīgas Pēternieki–Code jau ir krietni vien sliktāka aina. Automašīnām ir grūti pārvietoties, jo ceļš ir izdangāts, dubļains, iebrauktas dziļas rises.  

"Latvijas valsts ceļi" informēja, ka pirmdien šķīdoņa dēļ transporta masas ierobežojumi ieviesti 469 grants autoceļu posmos, otrdien to skaits sasniedzis 725, bet trešdien jau pārsniedzis 800.

Būtībā divu dienu laikā gandrīz dubultojies šķīdoņa skarto grants autoceļu posmu skaits.

Lielākie ierobežojumi ieviesti Vidzemē, Latgalē, kam seko Zemgale un Kurzeme, bet vismazāk – Pierīgā.

"Latvijas valsts ceļu" pārstāve Anna Kononova skaidroja, ka šajā laikā ceļu uzturēšanas darbi nav iespējami, jo smaga tehnika, uzbraucot uz ceļa, kas jau ir pārmitrināts un zaudējis nestspēju, var to vēl vairāk sabojāt.

Viņa skaidroja, ka ceļu uzturēšanas darbus šajos posmos varēs veikt vien tad, kad ceļi būs apžuvuši, un tad arī tiks noņemti transporta masas ierobežojumi.

Šķīdoņa laikā arī netiek izsniegtas īpašās atļaujas un kustība liegta visam smagajam transportam, izņemot operatīvo un sabiedrisko transportu, svaigpiena pārvadātājus un transportu, kas izved kritušos lopus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti