Par iebraukšanu Jūrmalā šogad vēl nebūs jāmaksā

Pēc Satversmes tiesas (ST) sprieduma, kurā secināts, ka noteikumi par iebraukšanas maksas Jūrmalā paaugstināšanu ir apturēti nepamatoti, Jūrmalas domei faktiski ir ļauts iekasēt 3 eiro par iebraukšanu pilsētā, kas būs jāmaksā visu gadu. Pašvaldībā norādīja, ka iebraukšanas maksas izmaiņas nebūs šogad, bet par konkrētu termiņu otrdien lems Jūrmalas domes deputāti. 

Par iebraukšanu Jūrmalā šogad vēl nebūs jāmaksā
00:00 / 02:54
Lejuplādēt

Tagad līdz ar ST spriedumu iebraukšanas maksas izmaiņas ieviešamas bez šķēršļiem, taču ne uzreiz, jo būs vajadzīgs laiks, piemēram, ilgtermiņa caurlaižu un caurlaižu ar atvieglojumiem sagatavošanai, stāstīja Jūrmalas pašvaldības pārstāve Zane Leite.

"Rīt notiks Jūrmalas domes ārkārtas sēde, kurā deputāti lems par termiņu, kad varētu stāties spēkā jaunā kārtība.

Šobrīd ir skaidrs, ka šogad decembrī tas vēl nebūs, bet nākamgad.

Rīt zināsim konkrētu datumu, kad šī jaunā kārtība stāsies spēkā," pauda Leite.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji komentāru par ST nolēmumu atteica, lai vispirms detalizēti iepazītos ar sprieduma saturu. 

Iepriekš lēsts, ka, palielinot iebraukšanas nodevu un nosakot to visu gadu, Jūrmalas pašvaldības budžetā ienāks papildu apmēram 700 000 eiro. Tos vietvara plānojusi izmantot tūrisma attīstībai, vides aizsardzībai, kultūras pieminekļu kopšanai, kā arī sabiedriskās kārtības pasākumiem.

KONTEKSTS:

Jūrmalā īpašo režīmu ar iebraukšanas maksu no aprīļa līdz novembrim ieviesa jau 1996. gadā. Daudzus gadus iebraukšana kūrortpilsētā no 1. aprīļa līdz 30. septembrim maksāja 2 eiro. 

Jūrmalas dome jau pirms diviem gadiem plānoja to palielināt līdz 3 eiro un noteikt visu gadu, lai mazinātu satiksmi cauri pilsētai, bet toreizējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs ("PLI") pārmeta plānoto izmaiņu nesamērīgumu un nepietiekamu apspriešanu ar iedzīvotājiem un saistošos noteikumus apturēja

Jūrmalas pašvaldība vērsās Satversmes tiesā (ST), kas secināja – bijušā ministra argumenti nav pamatoti un noteikumu apturēšana bijusi prettiesiska. ST spriedums Jūrmalai tomēr ļauj par iebraukšanu iekasēt 3 eiro visu gadu.

Kamēr ST skatīja lietu, Jūrmalas domes deputāti 2023. gadā vēlreiz nolēma iebraukšanas maksu palielināt līdz 3 eiro un iekasēt to visu gadu, ko bija paredzēts ieviest no 1. novembra, bet VARAM vēlreiz neapstiprināja Jūrmalas domes pieņemtos saistošos noteikumus. 

Tagad ar ST spriedumu maksas izmaiņas ieviešamas bez šķēršļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti