Dienas ziņas

Brīdina par riskiem, pērkot sēklas ārzemju internetveikalos

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Krievijas tanks Liepājā izraisa lielu interesi

Ukrainas armijas iznīcinātais Krievijas tanks Liepājā raisa lielu interesi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

No pirmdienas, 27. marta, Liepājā, Vecās ostmalas promenādē, apskatāms Ukrainas bruņoto spēku iznīcināts Krievijas tanks, kas pirms tam jau bija aplūkojams Rīgā. Liepājnieku interese par to ir visai liela, taču aptaujāto iedzīvotāju viedokļi par kaujās iznīcināta tanka eksponēšanu Latvijas pilsētās atšķiras.

Krievijas tanki "T-72B" intensīvi tika ražoti pagājušā gadsimta 70. gados, un, kā informēja Latvijas Aizsardzības ministrija, šobrīd ir visbiežāk izmantotais tanku modelis Krievijas bruņotajos spēkos. Konkrēti šo –  Liepājā apskatāmo tanku – gandrīz tieši pirms gada Kijivas apgabalā pie Bučas pilsētas iznīcināja Ukrainas aizstāvji, trāpot tā munīcijas nodalījumam. Tanks sadega ar visu apkalpi.

"Nav tās patīkamākās izjūtas, jo zinu, ka cilvēki iekšā, iespējams, miruši, bet pa lielam ir saprotams, kāpēc tas te ir, ir saprotama politiskā nostāja, kas notiek un kāpēc," sacīja liepājnieks Jānis.

"Nebiju redzējis, kā tas izskatās reālā dzīvē, tāpēc speciāli paņēmu taksometru un atbraucu apskatīties.

Tas dod mazliet tādu saprašanu. Cilvēks, sēžot savā dīvānā, nesaprot, kas notiek," uzskata liepājnieks Kaspars.

Iznīcinātais tanks ir Ukrainas Nacionālā militārā vēstures muzeja eksponāts, par kura izrādīšanu Latvijā līgumu uz vienu gadu noslēdzis Latvijas Kara muzejs. Aizsardzības ministrijā pauda, ka izdegušais tanks ir kā simbolisks vēstījums.

"Tas ir ļoti uzskatāms apliecinājums tam, ka Krievijas armija nav neuzvarama, – par spīti visiem šiem draudiem un agresīvajai retorikai, ko Krievija vērsusi pret Ukrainu, Baltijas valstīm, Latviju, visu brīvo Rietumu pasauli, tam var stāties pretī," norādīja Aizsardzības ministrijas pārstāvis Kaspars Galkins.

Kamēr tanks bija eksponēts Rīgā, par to, pēc Aizsardzības ministrijā teiktā, bijusi ļoti liela iedzīvotāju interese. Tādu tas šodien izraisīja arī Liepājā.

"Patīk, ka atvests uz mūsu pilsētu, citām pilsētām. Lai cilvēki zina – tas nav tālu, tas viss ir nopietni," norādīja liepājnieks Deivids.

"Domāju, varbūt varēja nevadāt to apkārt, varēja arī Rīgā stāvēt. Ir dažādi viedokļi. Vai tas ir tik svarīgi to redzēt visiem? Ja vajag, aizbrauc un apskatās, kur tas nolikts," teica liepājnieks Mikus.

"Man pirms pusstundas vairāki cilvēki "WhatsApp" ziņās iemeta par šo tanku. Domāju, ir interese," vērtēja liepājniece Sintija.

"Es gribēju dēlu atvest. Parādīt. Lai paskatās, kā izskatās militārā tehnika. Lai bērns redz, kas notiek pasaulē," pauda liepājnieks Madars.

Tikmēr liepājnieks Mikus sprieda: "Mazam bērnam mācīt, rādīt kaut kādas šausmas – vai tas ir vajadzīgs? Man liekas, ka ne."

Pēc eksponēšanas Liepājā Krievijas tanku plānots uz laiku novietot arī vairākās citās Latvijas pilsētās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti