Latvija pagarina ierobežojumus Krievijas pilsoņu ieceļošanai

Turpinoties Krievijas militārajai agresijai Ukrainā, kas rada apdraudējumu arī Latvijas iekšējai drošībai, valdība lēma pagarināt ierobežojumu termiņu Krievijas pilsoņu ieceļošanai Latvijā līdz 2025. gada 4. martam, informēja Ārlietu ministrija.

Līdz ar valdības lēmumu līdzšinējie ieceļošanas ierobežojumi Krievijas pilsoņiem paliek nemainīgi.

Ieceļošanas ierobežojumi attieksies uz Krievijas pilsoņiem, kuri vēlas šķērsot Eiropas Savienības ārējo robežu tūrisma un izklaides nolūkos.

Savukārt drīkstēs ieceļot Latvijā, šķērsojot tās ārējo robežu, Krievijas pilsoņi, kuriem ir Latvijas, Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices uzturēšanās atļauja, šo valstu valstspiederīgo ģimenes locekļi, kā arī personas ar Šengenas valstu vīzām.

Tāpat izņēmums attiecas uz personām, kuru ieceļošana saistīta ar humāniem apsvērumiem, transporta un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzēju darbinieki.

KONTEKSTS:

2022.gada septembrī – dažus mēnešus pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā – Baltijas valstis un Polija vienojās par kopīgu reģionālo risinājumu, lai ierobežotu Krievijas pilsoņu plūsmu un novērstu drošības riskus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti