Panorāma

Ar vilcienu no Rīgas uz Viļņu – iespējams, jau šogad

Panorāma

Panorāma

Gatavo ierakumu sveces Ukrainai

Dot daļu sirds siltuma. Brīvprātīgie nezaudē apņēmību, lej ierakumu sveces Ukrainai

Līdz ar tumšo un sniegoto laiku novembrī pilnā sparā atsākusies ierakumu sveču gatavošana Ukrainai. Neatkarības sargiem Ukrainā sveces ziemā palīdz ne tikai sasildīties, bet ļauj ierakumos arī pagatavot siltu ēdienu un dzērienus. Sveču liešana nedēļas nogalē notika biedrības "Tavi draugi" angārā. Biedrības pārstāvji stāsta, ka brīvprātīgo kļuvis mazāk, tāpēc aicina ikvienu pievienoties.

Ārā snieg sniegs, bet no lielā katla augšup ceļas tvaiks un siltums. Katlā kūst parafīns.

"Šeit tiek pašlaik kausēts parafīns - sveces, sveču atlikumi, sveču atgriezumi," pastāstīja biedrības "Tavi draugi" brīvprātīgais Jānis Līcis. "Iekšā angārā cilvēki sagatavo pamatnei tās bundžiņas, ieliek kartonu, sakārto pareizi un es šeit kausēju parafīnu. Dodu kolēģiem, kas tālāk šo izkausēto parafīnu salies svecēs un principā process ir noslēdzies. Pakojam, liekam mašīnās un dodamies uz Ukrainu."

Angārā valda liela rosība.

"Es vakar mājās sagriezu deglīšus, vakarā sēdot pie televīzijas, griezu deglīšus svecēm," paskaidroja brīvprātīgā Daina. "Šodien arī atnesu 18. novembra [sveču] pārpalikumus. Mana ģimene bija bēgļi. Tas ir jādara. Es varu iedomāties, kā tur iet... Es jau skatos ziņas, tā ka ir grūti. Darām, ko varam." 

Katram savi iemesli, kādēļ sestdienā nākt un turpināt brīvprātīgo darbu. Biedrībā atzīst, ka cilvēki nogurst un aktivitāte samazinās, tādēļ ir ļoti svarīgi neatslābt, un palīdzēt jebkādā veidā. Piemēram, atvedot sveču atlikumus.

"Tāpēc, ka nekas nav beidzies, un nekas nav mainījies," savu motivāciju turpināt brīvprātīgā darbu atklāja Mārcis. "Varbūt tā sajūta ir, ka kaut kas ir mainījies, bet tas tāpēc, ka mums ir privilēģija, ka mums tas beidzas tad, kad mēs beidzam par to domāt. Tur tas nebeidzas, vienalga, vai tu par to domā, vai nedomā."

Šī ir otrā sveču liešanas sezona, un izgatavotās sveces piegādās tieši uz fronti.

"Es pagājušajā gadā gribēju un nesanāca. Tad šodien pirmo reizi mēs atbraucām, atvedām svecītes," teica brīvprātīgā Dace. "Kopā ar dēlu mēs domājām, ka vajag padarboties arī šeit."

Brīvprātīgais Jānis Līcis uzsvēra, cik noderīgas sveces ir Ukrainas karavīriem. 

"Ļoti daudz mums bija tieši no 11. novembra saziedots, un sveces ikdienā mums ved, bet, kā es teicu, cīņa nav beigusies," uzsvēra Līcis. "Sveces pamatā ir paredzētas ierakumos, kur uzsildīt ēdienu, uzsildīt karsto dzērienu un iegūt kādu daļu sirds siltuma. Un miera, kas ir ārkārtīgi nepieciešams tajos smagajos apstākļos, kādos viņi ir."

Biedrība "Tavi draugi" aicina ziedot sveces un parafīnu līdz pat februārim, kā arī, ja iespējams, piedalīties šo sveču izgatavošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti