Šodienas jautājums

(Zīmju valodā). Šodienas jautājums: Kādas pārmaiņas viesīs NATO aizsardzības koncepcijas maiņa?

Šodienas jautājums

(Zīmju valodā). Šodienas jautājums: vai pedagogu streiks var atsākties?

Šodienas jautājums: vai pedagogu streiks var atsākties?

LIZDA vadītāja: Streiks beidzies – pedagogi rīt atgriezīsies darbā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Līdz ar trešdienu beigsies trīs dienu ilgušais pedagogu streiks, tāpēc ceturtdien, 27. aprīlī, skolotāji atgriezīsies darbā. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" sacīja streika rīkotājorganizācijas Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga. 

LIZDA vadītāja norādīja, ka jau sākotnēji lēmums paredzēja rīkot trīs dienu streiku, tāpēc pedagogi ar ceturtdienu atgriezīsies darbā. 

Vanaga sacīja: "Lēmums bija trīs dienas, nebija lēmuma par beztermiņa [streiku]. Rītdien tiem, kuri streikoja, jāsāk strādāt. Tātad mācības notiek, studiju process notiek. Trīs dienu streiks šodien beidzas."

LIZDA vadītāja arī pateicās visiem protesta un streika dalībniekiem. Tāpat arodbiedrība jau iepriekš norādījusi – nav izslēgts, ka skolotāji varētu atsākt streikot. 

Skaidrojot trešdienas valdības lēmumu, kas paredz piešķirt papildus vairāk nekā 4 miljonus eiro mērķdotācijām pašvaldībām visu pedagogu atalgojuma palielināšanai, Vanaga skaidroja, ka arodbiedrība kopā ar pašvaldībām precizēs, vai finansējums ir pietiekams. 

LIZDA vadītāja pauda: "Mēs [LIZDA padome] lēmām, ka līdz 10. maijam sadarbībā ar pašvaldībām precizēsim, vai tiešām ir pietiekams finansējums abu prasību izpildei, un lūgsim IZM iesniegt aktualizētos aprēķinus. Tad izvērtēsim rezultātus, neizslēdzot, ka var būt arī protesta akcijas."

KONTEKSTS:

Nesagaidot no valdības pedagogu algu palielināšanas grafiku, pedagogu arodbiedrības padome 24. aprīlī ar protesta gājienu sāka trīs dienu streiku.

Arodbiedrība prasīja politiķiem pildīt iepriekš septembrī, neilgi pirms 14. Saeimas vēlēšanām panākto vienošanos par darba samaksu. Tikmēr politiķi, tāpat kā pērn rudenī, atkal centās novērst streiku – valdība pedagogu atalgojuma grafiku apstiprināja sēdē otrdien, 18. aprīlī,  bet noteikumus, kā cels pedagogu atalgojumu – piektdien, 21. aprīlī.

Streika laikā LIZDA panāca arī valdības lēmumu, kas paredz piešķirt papildus 4 168 067 eiro mērķdotācijām pašvaldībām visu pedagogu atalgojuma palielināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti