Atsavināto «Maskavas namu» valsts izsolīs; līdzekļus plāno novirzīt Ukrainas atbalstam

Valsts izsolīs zemes gabalu Rīgā, Marijas ielā 7 un uz tā esošo ēku jeb tā saukto "Maskavas namu", kuru Saeima iepriekš lēma atsavināt Maskavas pašvaldībai. Līdzekļus pēc nekustamā īpašuma izsoles valsts plāno novirzīt Ukrainas atbalstam. 

Valdība otrdien, 26. martā, izskatīja informatīvo ziņojumu "Par turpmāko rīcību ar nekustamo īpašumu Marijas ielā 7, Rīgā" un vēlāk atbalstīja rīkojuma projektu, kas paredz "Maskavas namu" nodot valdījumā Finanšu ministrijai, kas VAS "Valsts nekustamie īpašumi" atļaus īpašumu pārdot izsolē. 

Valdības lēmums paredz, ka zeme un ēka jāpārdod kopā. 

Saskaņā ar Valsts zemes dienesta kadastra informācijas sistēmas teksta datiem zemes īpašuma kadastrālā vērtība uz 1. janvāri ir 517 083 eiro, savukārt būvju īpašuma kadastrālā vērtība – 2 348 340 eiro.

Lai būtu iespējams no pārdošanas izsolē iegūtos līdzekļus novirzīt Ukrainas atbalstam, Saeimā plānots virzīt izmaiņas Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas paredz izveidot jaunu atbalsta pozīciju – "Īpašais atbalsts saistībā ar valsts nekustamā īpašuma Marijas ielā 7, Rīgā, atsavināšanā iegūtajiem līdzekļiem". Plānots, ka Maskavas nama atsavināšanas rezultātā iegūtos līdzekļus pēc faktisko atsavināšanas izdevumu atskaitīšanas novirzīs palīdzības sniegšanai Ukrainai pret Krievijas Federācijas militāro agresiju.

Informatīvajā ziņojumā norādīts, ka nekustamo īpašumu pārdošanai atkarībā no tirgus situācijas un potenciālo pircēju intereses varētu būt nepieciešams ilgāks laiks, proti, pārdošana var arī nenotikt 2024. gadā.

KONTEKSTS:

Par "Maskavas namu" sauktā ēka Rīgā, Marijas ielā 7, piederēja Maskavas pilsētas Īpašuma departamentam, līdz Saeima šī gada 11. janvārī pieņēma lēmumu to pārņemt Latvijas īpašumā.

Īpašumam 2022. gada pavasarī, pēc Krievijas sāktā kara Ukrainā, uzlika aizliegumu to atsavināt un apgrūtināt ar citām lietu vai saistību tiesībām. Valsts drošības dienests izmeklēšanā atklājis, ka "Maskavas nama" vadība, iespējams, turpināja gūt materiālu labumu no šī nama telpām, kuru izmantošana atbilstoši starptautiskajām sankcijām pret Krieviju bija aizliegta.

Marijas ielā 7 reģistrēts vairāk nekā desmit organizāciju un uzņēmumu, piemēram, "Krievu biljarda federācija", "Krievu sabiedrība Latvijā", Latvijas mazākumtautību biedrību apvienība "Sadraudzība", Maskavas pilsētas valsts unitārā uzņēmuma "Maskavas Starptautiskās sadarbības centrs" pārstāvniecība, iepriekš leģionāru piemiņas pasākumu laikā Rīgā aizturētajam Jelgavas domes deputātam Andrejam Pagoram (Latvijas Krievu savienība) piederošā SIA "Pagors" un citas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti