Zuzāns: Rīgas spēļu zāļu ierobežošanas dēļ varētu netapt mākslas centrs «Zuzeum»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 2 mēnešiem.

Par ieceri būtiski ierobežot spēļu zāles visā Rīgā būs gaidāms garš tiesāšanās process, intervijā LTV raidījumā "Viens pret vienu" sacīja spēļu biznesa īpašnieks, mākslas kolekcionārs un mecenāts Jānis Zuzāns. Viņš arī atzina, ka līdz ar šādu lēmumu varētu netapt viņa ģimenes iecere veidot mākslas centru "Zuzeum".

Zuzāns pauda pārliecību, ka ar paziņojumu ierobežot spēļu zāles arī galvaspilsētas mikrorajonos Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa") cenšas celt savu popularitāti. Savukārt nosacījumu ļaut spēļu zāles tikai luksusa viesnīcās Zuzāns sauca par "miglas pūšanu acīs", jo zvaigžņu piešķiršana viesnīcām ir tūristiem domāta indikatīva norāde. Turklāt četru un piecu zvaigžņu viesnīcas nereti piederot NVS valstu pilsoņiem, piebilda uzņēmējs.

Ja dome pieņems lēmumu liegt spēļu zāles visā Rīgā, izņemot četru un piecu zvaigžņu viesnīcas, spēļu biznesa īpašnieks sola tiesvedības: "Katrai vietai jāpierāda, kāds ir iedzīvotāju tiesiskais aizskārums. (..) Domāju – mums būs garš, vairāku pakāpju tiesvedības process."

Līdz ar iecerētajām izmaiņām viņš prognozē arī lielāku pieprasījumu pēc interneta azartspēlēm, kur esot daudz nelicenzētu.

Ja Rīgas domes plānotais aizliegums stāsies spēkā, tas ietekmēšot 60% Zuzāna biznesa.

Tāpat tas varētu ietekmēt mākslas centra "Zuzeum" projektu. "Jebkurā gadījumā kaut kādas izmaiņas nākotnes plānos būs jāievieš. (..) Es plānoju ["Zuzeum"] būvēt par man pieejamiem līdzekļiem, un, ja man tie tiks liegti, tad šis mākslas centrs varbūt nepiedzīvos savu piedzimšanu. Tas ir sliktākais gadījums," sacīja uzņēmējs.

KONTEKSTS:

Pašlaik Rīgā ir 150 azartspēļu zāles un četri kazino. Pirms diviem gadiem Augstākā tiesa blakuslēmumā Rīgai norādīja, ka pilsēta vairāk nekā 10 gadus nepilda pati savus saistošos noteikumus – apņemšanos izskaust azartspēļu zāles no pilsētas vēsturiskā centra. Pēc tiesas lēmuma Rīgas dome bija spiesta atsaukt vietu atļaujas 42 spēļu zālēm pilsētas vēsturiskajā centrā, dodot piecu gadu pārejas periodu darbības izbeigšanai.

Šī gada martā politiķi lēmuši likvidēt arī pārējās spēļu zāles, arī Rīgas mikrorajonos. Spēļu biznesa pārstāvji par šo lēmumu sola tiesāties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti