Rīga plāno ierobežot spēļu zāles visā pilsētā

Rīgas dome tuvākajā laikā plāno būtiski ierobežot spēļu zāles visā pilsētas administratīvajā teritorijā, informēja domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

2017.gadā tika pieņemot lēmums par spēļu zāļu slēgšanu pilsētas vēsturiskajā centrā, izņemot četru un piecu zvaigžņu viesnīcas. Taču tagad šādu liegumu plānots paplašināt, attiecinot arī uz pilsētas apkaimēm.

Trešdien, 20.martā Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) uzdevis Juridiskajai pārvaldei sadarbībā ar Pilsētas Attīstības departamentu, pamatojoties uz Azartspēļu likuma 42. panta sesto daļu, sagatavot Rīgas domes lēmumu projektus par izsniegto atļauju atvērt spēļu zāles un organizēt attiecīgas azartspēles atcelšanu visā Rīgas administratīvajā teritorijā, izņemot četru un piecu zvaigžņu viesnīcas.

“Ir skaidrs, ka lielākā problēma ar azartspēļu zālēm ir tieši Rīgas apkaimēs. Tieši tāpēc domei ir jāizdara viss iespējamais, lai Rīga beidzot kļūtu par pilsētu, kas būs pilnīgi brīva no šīs atkarību raisošās kaites un lai rīdzinieki neciestu no azartspēlēm un no visām ar to saistītajām negatavām sekām,” paziņojumā medijiem norādīja Ušakovs.

KONTEKSTS:

Rīgas domes 2017.gadā pieņemtie lēmumi paredz piecu gadu laikā Rīgā likvidēt 42 spēļu zāles, kas atrodas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonā, kā arī jauktas apbūves teritorijā. Aizliegumi neattiecas uz četru un piecu zvaigžņu viesnīcām, kā arī publiskās apbūves teritorijām.

Attiecīgi uzņēmumiem tika atvēlēti vēl pieci gadi, lai biznesu šajā vietā aizvērtu. Taču visi iesaistītie spēļu zāļu komersanti vērsās tiesā pret pašvaldību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti