Šodienas jautājums

(Zīmju valodā). Šodienas jautājums: Kā vērtēt valdības veikumu pedagogu algu jautājumā?

Šodienas jautājums

(Zīmju valodā). Šodienas jautājums: Kādas pārmaiņas viesīs NATO aizsardzības koncepcijas maiņa?

Šodienas jautājums: kādas pārmaiņas viesīs NATO aizsardzības koncepcijas maiņa?

Ministrija lēmusi lauzt līgumu ar armijas pārtikas iepirkumā uzvarējušo «Zītari LZ»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Aizsardzības ministrija pieņēmusi lēmumu izbeigt līgumu ar uzņēmumu "Zītari LZ", kas uzvarēja skandalozajā iepirkumā par pārtikas piegādi Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" sacīja aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

Ministre sacīja: "Mēs esam pieņēmuši lēmumu izbeigt šo līgumu. Aizsardzības ministrija ir sarunās ar konkrēto uzņēmēju par līguma pārtraukšanu."

Patlaban ministrija gaida atbildi no uzņēmuma "Zītari LZ", lai noskaidrotu, vai uzņēmums piekrīt ministrijas izvirzītajiem līguma laušanas nosacījumiem. Uz jautājumu, kā notiks līguma laušana, vai iespējami kādi līgumsodi, ministre atbildēja, ka šobrīd par to notiek pārrunas un tas esot atkarīgs ne tikai no ministrijas, bet arī no uzņēmēja un tā izpratnes par konkrēto situāciju. 

Kopumā aizsardzības ministre par līguma laušanu bija lakoniska: "Uzstādījums ir skaidrs – līgums ir jāizbeidz."

Savukārt par kriminālprocesu Mūrniece sacīja, ka tiks noskaidroti apstākļi un pieprasīta atbildība no vainīgajiem.

KONTEKSTS:

Armijas iepirkumā par loģistikas pakalpojumu pārtikas piegādēm armijai nākamajos piecos gados uzvarēja salīdzinoši neliels uzņēmums "Zītari LZ". Aizsardzības ministre pieprasīja skaidrojumu par šo līdz 220 miljoniem eiro vērto iepirkumu un uzdeva pārbaudīt konkursa kvalifikācijas prasības atbilstību līguma mērķim.

Lai ar kriminālprocesuālām metodēm pārbaudītu, vai iepirkuma procedūras laikā nav pieļauti noziegumi, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 3. martā sācis kriminālprocesu, aizturētas trīs personas. Savukārt aizsardzības ministre atstādināja divas ar iepirkumu saistītas amatpersonas.

Valdības vadītājs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") uzdevis AM vērtēt iespējas līgumu ar ēdinātāju lauzt. Pagaidām līgums ar firmu "Zītari LZ" ir spēkā. Līdz pagājušajai nedēļai bruņotie spēki par pārtikas piegādi samaksājuši gandrīz 200 tūkstošus eiro. Saskaņā ar līgumu "Zītari LZ" saņem 3% no šīs naudas par piegāžu administrēšanu.

Nacionālā drošības padome lūgusi Valsts kontroli veikt visaptverošu Aizsardzības ministrijas un NBS iepirkumu un apgādes sistēmas lietderības revīziju.

Armijas komandieris Leonīds Kalniņš iepriekš pauda, ka gadījumā, ja šis līgums tiktu lauzts, armija spētu iztikt, jo pastāv rezerves variants. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti