Panorāma

Drupās atkal veidot dzīvi – tam vajag spēku. "Mierīgais" ciems izpostīts

Panorāma

Panorāma

Labdarības izsolē Ukrainas atbalstam savāc 72 009 eiro

Rītiņa vīna skapis un «Javelin» korpuss – «Tviterkonvoja» atbalstam unikālu mantu izsolē savāc 72 000 eiro

Ukrainas karogs ar Bruņoto spēku komandiera Valerija Zalužnija autogrāfu, "Javelin" raķetes korpuss, kurā iebūvēta akustiskā iekārta, restorāna "Vincents" šefpavāra, mūžībā aizgājušā Mārtiņa Rītiņa vīna skapis ar ekskluzīvu dzērienu kolekciju, kā arī premjerministra Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") kaklasaite un Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča aproču pogas – tie ir tikai daži ziedojumi, ko izsolīja par godu Ukrainas Neatkarības dienai organizētajās labdarības brokastīs. Izsolē savākti 72 009 eiro.

Izsoli organizēja Ukrainas vēstniecība Latvijā un organizācija "Agendum", kas pazīstama kā "Tviterkonvojs".

Rītiņa vīna skapis un «Javelin» korpuss – «Tviterkonvoja» atbalstam unikālu mantu izsolē savāc 72 000 eiro
00:00 / 04:15
Lejuplādēt

Jau pati ieejas biļete viesnīcas "Radisson Blue Latvia Sky" bārā – 150 eiro – bija kā ziedojums, solītāji bija vairāki desmiti cilvēku, un, protams, neviens šeit nebija nācis, lai ēstu.

Pēc īsas un emocionālas Ukrainas vēstnieka Anatolija Kucevola uzrunas pie darba ķērās pieredzējušais galerijas un izsoļu nama "Birkenfelds" vadītājs Toms Zvirbulis. Sarakstā, piemēram, Ukraiņu boksera Vitālija Kličko cimds ar parakstu, paukotājas Olgas Harlanas aizsargmaska, 2022. gada Eirovīzijas uzvarētājas ukraiņu grupas "Kalush" slavenā rozā cepure, arī Latvijas grupas "Prāta vētra" jaunākā grāmata un vinila plate.

Izsolē jaunus īpašniekus atrada 25 priekšmeti. Ukrainas karogs, kura vērtība vairāk ir emocionāla, tika nosolīts par 8000 eiro, skaņu iekārta "Javelin" raķetē – par 13 500.

Dārgākais izsolītais priekšmets bijis mūžībā aizgājušā šefpavāra Mārtiņa Rītiņa vīna skapis ar 85 vīna un šampanieša pudelēm – tas pārdots par 14 000 eiro. To kopā ar citiem ziedojumiem iegādājies uzņēmējs, "Stiga RM" īpašnieks Andris Ramoliņš.

"Mērķis bija uzsist cenu, bet nācās pirkt. Šobrīd vēl nezinu, ko ar to darīšu. Visticamāk, taupīsim līdz Ukrainas uzvarai un tad dzersim!" atklāja Ramoliņš.

"Varbūt nevajadzēja sākt no rīta, bet vakarpusē. Un es domāju, ka cilvēki uz emocijām būtu vēl agresīvāk solījuši, un es domāju, ka mēs noteikti būtu kādus trīs līdz piecus tūkstošus eiro vairāk dabūjuši," sprieda Ramoliņš.

Visa saziedotā nauda jau drīz pārtaps reālā palīdzībā Ukrainai.

 "Tviterkonvoja" tēvs Reinis Pozņaks Latvijas Radio pastāstīja, ka līdzekļus "Agendum" turpinās izmantot līdzšinējiem mērķiem: "Mums šajā ziņā viss ir absolūti vienkārši, nemainīgi un saprotami. Mēs gādājam uz Ukrainu mašīnas; lai tur aizbrauktu, vajag tās salabot un vajadzīgs daudz degvielas, un tas arī ir tas, kur tie līdzekļi aizies."

Reinis Pozņaks: Par izsoles līdzekļu izietojumu
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

Viņš atzina, ka nekāds īpašs pirkums nav plānots, jo vislielākie izdevumi ir degvielai – katru mēnesi nepieciešamas aptuveni 10 tonnas degvielas, lai šīs mašīnas aizbrauktu līdz Ukrainai, "tā kā diezgan daudz naudas, pārdesmit tūkstoši eiro, un arī remontos gandrīz tikpat aiziet".

Reinis Pozņaks arī informēja, ka automašīnu ziedošanā frontei Latvijas iedzīvotāju aktivitāte nav atslābusi, līdz šim tviterkonvojs Ukrainā nogādājis 1689 auto, un rīt uz Ukrainu dodas jaunas mašīnas, kopējais skaits pārsniegs jau 1700.

 Ukrainas vēstnieks Latvijā Anatolijs Kucevols atklāja, ka pats sazinājās ar vairākiem no šiem cilvēkiem, arī ar bruņoto spēku virspavēlnieku, arī ar vairākiem sportistiem, piemēram, Olhu Harlanu.

"Viņi visi saprata šīs akcijas mērķi, un visiem kopā mums tas izdevās. Es vēlos pateikties visiem Latvijas iedzīvotājiem par visa veida atbalstu, ko esam saņēmuši. Par humāno palīdzību, par finanšu palīdzību, par palīdzību mūsu cilvēkiem ikdienā. Mēs esam pateicīgi par to, ka jūs nenogurstat, mums palīdzot. Mums šis karš ir jāuzvar, un mēs cīnāmies par mums un jums," sacīja vēstnieks.

Savāktie līdzekļi ir  aptuveni "divu mēnešu "Tviterkonvoja" dzīves, kas ir ļoti daudz. Tā kā paldies visiem, kas solīja un kas šos priekšmetus deva. Auto, degviela, remonti – tās ir pamata lietas. Un turpināsim iesākto," sacīja Pozņaks.

KONTEKSTS:
2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, un vasaras sākumā sācies Ukrainas pretuzbrukums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti