Dienas ziņas

No maija rektora pienākumus JVLMA pildīs Ilona Meija

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

SPKC pasludina gripas epidēmijas beigas

SPKC paziņo par gripas epidēmijas beigām

Ar ceturtdienu, 25. aprīli, Latvijā beigsies janvārī izsludinātā gripas epidēmija, paziņojis Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), pamatojoties uz gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa datiem, kas liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā šo infekciju pacientu skaits nevienā no monitoringā iesaistītajām teritorijām nebija pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.

SPKC norādījis, ka gripas vīrusa aktivitāte ir zem sezonālā līmeņa (bāzes līmeņa intensitāte), un novērota 6 no 10 monitoringa teritorijām (plaša gripas izplatība), taču salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu gripas intensitāte un izplatība samazinās.

Neskatoties uz to, gripas vīrusu cirkulācija vēl turpinās un aizvadītajā nedēļā kopā 20 gripas gadījumi reģistrēti sešās administratīvajās teritorijās (Ventspilī, Rēzeknē un Jēkabpilī, Jūrmalā, Daugavpilī un Rīgā).

Kopš sezonas sākuma Latvijā kopā ģimenes ārstu prakses ziņojušas par 3442 klīniski apstiprinātiem gripas gadījumiem.

Līdz ar gripas epidēmijas noslēgumu vairs nav spēkā valsts apmaksātas ģimenes ārsta mājas vizītes pie pacientiem ar gripu, atgādināja Nacionālais veselības dienests. Šis nosacījums neattiecas uz pacientiem, kuriem valsts apmaksātas ģimenes ārsta vizītes tiek nodrošinātas vienmēr – bērniem vecumā līdz 18 gadiem, I un II grupas invalīdiem un citām pacientu grupām.

Gripas epidēmijas intensitāti šajā sezonā SPKC vērtē kā vidēju. Gripas epidēmija tika izsludināta 12, janvārī, jo gada 2. nedēļā vidējā gripas intensitāte ievērojami palielinājās un pārsniedza bāzes līmeni.

Šajā sezonā vislielākais gripas gadījumu skaits novērojams vecuma grupā no 0 līdz 14 gadiem.

SPKC Infekcijas slimību riska analīzes departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs uzsvēra, ka šogad epidēmija bijusi salīdzinoši mērena, tomēr visbīstamākā gripa ir cilvēkiem gados un ar hroniskām saslimšanām. Slimnīcā šoziem nokļuva 413 seniori, kuru pamata diagnoze bija sezonālā gripa. Absolūti lielākā daļa jeb 94% no viņiem pret gripu nebija vakcinējušies.

Tāpat kopš sezonas sākuma Latvijā kopumā veikti 54370 laboratoriskie testi uz SARS-CoV-2 vīrusa klātbūtni, no kuriem 8236 bija pozitīvi. Stacionēti 7210 Covid-19 pacienti.

Lai gan gripas epidēmija noslēgusies un gripas vīrusu izplatība mazinās, SPKC atgādināja, ka gripas un citi elpceļu vīrusi turpina cirkulēt. SPKC epidemiologi aicina arī turpmāk atcerēties par elpceļu infekciju profilakses pasākumiem, tostarp bieži mazgāt rokas, veikt telpu mitro uzkopšanu, lietot veselīgu pārtiku, kas palīdzēs stiprināt imunitāti, kā arī pagarināt uzturēšanās laiku svaigā gaisā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti