Dienas ziņas

Kriminālvajāšanai nodota lieta par mazgadīgo pornogrāfiju

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Uz Ukrainu no Latvijas dodas vēl viena palīdzības krava

«Jūs esat paraugs!» No Latvijas uz Ukrainu dodas kartējais humānās palīdzības konvojs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Latvijas iedzīvotāji nav pieraduši pie kara Ukrainā un turpina aktīvi ziedot un palīdzēt Ukrainai, piektdien uzsvēra Ukrainas atbalstītāji Rīgā pie Kongresu nama, kur tika pavadīts kārtējais humānās palīdzības konvojs uz Ukrainu. Vairāki Latvijas uzņēmumi, organizācijas un arī Latvijas iedzīvotāji sūta nepieciešamās lietas Ukrainas bruņoto spēku brigādēm. Šoreiz uz Ukrainu dosies arī vairāki transportlīdzekļi. 

ĪSUMĀ:

  • Latvijas iedzīvotāju un organizāciju atbalsts palīdzot konvojus nokomplektēt ātri.
  • Bagijs, kvadricikls, auto – konvojā nosūtīti arī vairāki transportlīdzekļi.
  • "Ziedot.lv": Cilvēki turpina aktīvi ziedot un palīdzēt Ukrainai.
  • Latvijas nenogurstošo atbalstu novērtējusi arī Ukrainas valdība.
  • Ukrainas valdības ministrs: Jūs esat paraugs! 

Ceļā no Latvijas uz Ukrainu dodas kartējais humānās palīdzības konvojs
00:00 / 03:05
Lejuplādēt

Latvijas iedzīvotāju un organizāciju atbalsts palīdz konvojus nokomplektēt ātri

Sadarbojoties ar dažādiem Latvijas uzņēmumiem, vairākām organizācijām un citiem vietējiem atbalstītājiem, tostarp iedzīvotājiem, Latvijas ukraiņu konfederācija "Viče" uz Ukrainu sūta jau kārtējo humānās palīdzības konvoju. Tajā ir trīs mikroautobusi, pilni ar formastērpiem, droniem, pārtiku, gultām-transformeriem Kijivas metro, instrumentiem auto remontam un tranšeju ierīkošanai, kā arī daudzām citām lietām, kas ir nepieciešamas Ukrainas bruņoto spēku brigādēm.

Kā stāstīja Latvijas ukraiņu konfederācijas "Viče" priekšsēdētāja Oksana Sičko, atbalstu Ukrainai sniedz tik bieži, ka vairs pat neskaita, cik konvoji uz Ukrainu ir sūtīti:

"Man liekas, ka Latvijas cilvēkiem ir liela sirds. Viņi turpina atbalstīt, un tas dod mums iespēju ātri sagatavot konvoju.

Mēs atbildam uz karavīru lūgumiem, reaģējam pēc iespējas ātrāk – kuram vajag spēkratu, kuram munīciju, un vedam konvoju, cik iespējams, tuvu pie frontes."

Bagijs, kvadricikls, auto – konvojā arī vairāki transportlīdzekļi

Tāpat konvojā ir arī vairāki transportlīdzekļi. Ar uzņēmuma "Latvijas finieris" atbalstu uz Ukrainu pie karavīriem dosies militārais kvadricikls un divi apvidus auto. Pateicoties labdarības iniciatīvas "Stopify" savāktajiem naudas ziedojumiem, Ukrainas aizstāvji saņems arī militāro bagiju. Tas aprīkots ar bruņojumu, kas pasargās karavīrus no šķembām. Arī biedrība "Agendum" ir konvojam sagādājusi auto.

Savukārt dziedātāja Katrīna Gupalo un ukraiņu mūziķis ar latviešu saknēm Edgars Vilcāns, sadarbojoties ar "Viče", vāca ziedojumus džipam, kas vajadzīgs Kijivas Drāmas un komēdijas teātra aktierim Mihailam Dosenko, kurš nu ir kļuvis par snaiperi Ukrainas armijas operatīvās reaģēšanas 14. brigādes 4. bataljonā.

Katrīna Gupalo un Edgars Vilcāns
Katrīna Gupalo un Edgars Vilcāns

Vilcāns stāstīja: "Īstenībā iet laiks uz priekšu un ir sarunas par to, ka eiropieši nogurst no kara, bet vismaz latvieši turpina darīt visu, kas ir iespējams. Ziedoja ļoti aktīvi, mēs trīs nedēļās savācām 15 tūkstošus [eiro], pat nedaudz vairāk, bet pirmā nedēļa vispār bija neticami aktīva, katru dienu gandrīz viens tūkstotis nāca [klāt]."

Cilvēki turpina aktīvi ziedot un palīdzēt

Arī labdarības organizācijas "Ziedot.lv" komunikācijas vadītāja Ilze Ošāne stāstīja, ka šobrīd cilvēki vēlas palīdzēt tieši Ukrainas aizstāvjiem, ziedojot naudas līdzekļus vai arī dažādas nepieciešamās preces.

"No "Ziedot.lv" puses mēs redzam, ka cilvēki vēl joprojām aktīvi atbalsta Ukrainas atbalsta programmas tāpat kā līdz šim. Jā, varbūt brīžiem aktivitāte ir, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, samazinājusies, bet tik un tā portālā "Ziedot.lv" ir vairāk nekā 15 dažādas labdarības iniciatīvas Ukrainas atbalstam, un cilvēki katru dienu ziedo. Varbūt šajā mirklī izteiktāk ir parādījusies tendence, ka cilvēki šos regulāros ziedojumus ir izveidojuši Ukrainas projekta atbalstam," atzīmēja Ošāne.

Biedrības "Viče" šoferi humāno konvoju uz Ukrainu nogādās līdz nākamās nedēļas sākumam. 

Autovadītājs Ģirts Hotiņecs palīdzības kravas Ukrainai nogādā regulāri, to dara kopš kara sākuma un nenogurstoši – gandrīz katrā konvojā arī viņš brauc un ved tik ļoti vajadzīgās preces.

Hotiņecs stāstīja par sagādātajām precēm: "Tā ir termoveļa, tie ir apavi, tas ir sausais ēdiens. Kā jūs redzat, ir arī droni, nakts redzamības iekārtas, siltuma redzamības. Tas ir nepieciešams puišiem, tas ir nepieciešams izlūkiem, tas ir nepieciešams medmāsām. Šoreiz mēs braucam uz Kijivu. Šoreiz mums ir tāds vieglāks brauciens."

Latvijas nenogurstošo atbalstu novērtē arī Ukrainas valdība

Arī Ukrainas valdības puse un ministrs, kurš pašlaik viesojas Latvijā, pauda pateicību par nenogurstošo palīdzības sniegšanu un sacīja, ka Latvija ir kā paraugs citām valstīm. 

Ministrs Olehs Nemčinovs piektdien, noslēdzot savu vizīti Latvijā, ieradās pavadīt humāno konvoju. Viņš iepriekš šādus konvojus ir sagaidījis Ukrainas pusē un atkārtoti pateicās, ka Latvija atbalstu steidza sniegt vēl pirms militārā iebrukuma. 

Nemčinovs norādīja: "Tik salīdzinoši neliela valsts militārās aizsardzības ziņā sniedz tik lielu palīdzības procentu, atdodot savas haubices, atdodot artilēriju, atdodot arī šaušanas ieročus.

Ja arī citas NATO valstis procentuālā ziņā piedalītos tikpat aktīvi, tas daudz vairāk palīdzētu Ukrainai. Jūs esat paraugs! Jebkāda palīdzība būs noderīga līdz uzvarai!" 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti