Valsts prezidents: Ukraina vēlas būt neatkarīga, un neatkarība ir vislielākā vērtība, tāpat kā dzīvība

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs uzrunā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā latviešu un ukraiņu dziedātāju un mūziķu kopīgajā pasākumā, lai paustu Ukrainas tautai savu solidaritāti un atbalstu, uzsvēra, ka neatkarība ir vislielākā vērtība, tāpat kā dzīvība.   

Prezidents pauda, ka Krievijas sāktais karš ir centieni iznīcināt Ukrainu - valsti, kurai no Krievijas neko nevajag, kas tikai vēlas būt neatkarīga.

"Bet neatkarība nav "tikai", tā it vislielākā vērtība, tāpat kā dzīvība ir vislielākā vērtība," uzsvēra prezidents.

Viņš sacīja, ka šajā dienā, kad apritēja divi gadi kops sakās Krievijas pilnā mēroga karš pret Ukrainu, mēs pieminām visus, kas ir krituši par Ukrainu, arī vienu mūsējo - Vitāliju Smirnovu, kurš ziedoja sevi Ukrainas neatkarībai, atdeva savi dzīvību ne tikai par Ukrainu, bet arī par Latviju, par visu Eiropu, un neatdeva to veltīgi.

Jo mūsu tēviem un vectēviem bija svarīga sava valsts un tās brīvība, lai mēs visi varētu būt, un mēs turpinām būt un sargāt savu brīvību un tagad arī Ukrainas brīvību, norādīja prezidents.

Viņš sacīja, ka reiz pienāks laiks, kad par šo dienu būs daudz atmiņu un stāstu - ko kurš darīja, kam ticēja, ko domāja, bet tagad mums visiem jāstrādā, lai tad, kad pienāks šis laiks atmiņām un stāstiem, mums nebūtu kauns.

Rinkēvičs pateicās visiem, kas ikdienā palīdz Ukrainai, kuri ar darbiem un sirdi ir šeit - pareizajā vēstures pusē.

Arī mana izvēle ir atbalstīt Ukrainu līdz uzvarai, jo taisnīguma un cilvēcības aizstāvēšanas nekad nevar būt lieka, norādīja Rinkēvičs.

Savukārt Ukrainas vēstnieks Latvijā Anatolijs Kucevols uzrunā pasākuma atklāšanā uzsvēra, ka Ukrainas un Latvijas tauta kā neviens cits zina, kā ir cīnīties par neatkarību.

Viņš atgādināja, ka Ukrainas aizstāvji maksā augstu cenu par savu brīvību, Ukrainas pilsētas un ciemi katru dienu Ukraina pakļauti Krievijas raķešu teroram, karš iznīcina dzīvības un iznīcina visdārgāko, bet "mēs stāvam, un arī pateicoties jūsu – mūsu Latvijas draugu atbalstam".

Ukraina ir pateicīga par palīdzību, cilvēciskumu, par to, ko jūs darāt, par atbalstu šajā sarežģītajā laikā, pauda vēstnieks.

Viņš uzsvēra, ka katrs ziedojums, katrs eiro pietuvina Ukrainas uzvaru, ukraini pārliecināti, ka uzvarēs un katrs ukrainis tam tic, un tāpēc nepieciešams jūsu atbalsts.

Ukraiņi nevar atļauties zaudēt, jo tad zaudēs visa civilizēta pasaule, nav tikai Ukrainas uzvaras, ir kopīga uzvara, ko mēs visi kopā panāksim un atzīmēsim visi kopā, uzsvēra vēstnieks.

Mēs varam atbalstīt Ukrainu ar ziedojumiem

Mēs varam atbalstīt Ukrainu ar ziedojumiem

Ukrainas tautai joprojām ir vajadzīga praktiskā palīdzība, tādēļ Latvijas sabiedriskie mediji sadarbībā ar Ziedot.lv aicina ziedot akūti nepieciešamo lietu iegādei.

Ziedot iespējams, zvanot pa tālruni 90204020 (maksa par zvanu – 1,50 eiro ar PVN) vai tiešsaistē ziedot.lv/ukrainai.

Visu saziedoto naudu sadarbībā ar Ukrainas vēstniecību Latvijā novirzīs Ukrainas atbalstam.

2024. gada 24. februārī pasaule piemin otro gadadienu kopš Krievijas neizprovocētās un nepamatotās pilna mēroga agresijas pret Ukrainu. Ukrainas bruņotie spēki, ukraiņu tauta ar starptautisko partneru un sabiedrības atbalstu varonīgi cīnās pret Krievijas agresoru, aizstāvot savu brīvību un neatkarību.

Šajā dienā, apliecinot solidaritāti ar Ukrainas tautu, Ukrainas vēstniecība Latvijā rīko labdarības koncertu Ukrainas atbalstam "Kopā ar Ukrainu". Ienākumi no koncerta tiks novirzīti Ukrainas bruņotajiem spēkiem un Ukrainas bērniem sadarbībā ar labdarības fondu Ziedot.lv.

Koncerta programmā ukraiņu un latviešu dziedātāju un mūziķu priekšnesumi: etnogrupa "Ogas", Ralfs Eilands, Andrejs Osokins, Jānis Stībelis, Marija Naumova, Miks Galvanovskis, Kārlis Kazāks, grupa "Sudden Lights", Intars Busulis un Abonementa orķestris, Markus Riva, Viktorija Prituļaka and Anastasia Vasilenko. Koncertu vadīs Goran Gora.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti