Ukrainai drīkstēs nodot arī Saeimas valdījumā esošos auto; atbalstu bēgļiem pagarina vēl uz gadu

Saeimas valdījumā esošu kustamo mantu, tostarp automašīnas, drīkstēs nodot Ukrainai. To paredz Saeimā ceturtdien, 23. novembrī, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas citstarp arī vēl uz gadu pagarina primārā atbalsta sniegšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā.

Kopš šī gada februāra vidus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likums valstij ļauj Ukrainai nodot valsts konfiscētos transportlīdzekļus, tostarp automašīnas, kas konfiscētas dzērājšoferiem. Šādi Latvija jau vairākkārt Ukrainai nodevusi automašīnas. Tāpat pašvaldībai, pamatojoties uz domes lēmumu, ir tiesības ziedot finanšu līdzekļus vai mantu Ukrainas sabiedrības vispārējam atbalstam.

Nu pieņemtas izmaiņas, kas paredz, ka arī cita uz likuma pamata izveidota publiska persona tās valdījumā esošo valsts kustamo mantu var nodot bez atlīdzības Ukrainas sabiedrības vispārējam atbalstam, pamatojoties uz katrā konkrētajā gadījumā pieņemtu Ministru kabineta lēmumu.

Vienlaikus noteikts, ka Saeimas valdījumā esošu valsts kustamo mantu, tostarp automašīnas, var nodot Ukrainai, pamatojoties uz lēmumu, kas katrā konkrētajā gadījumā pieņemts atbilstoši Saeimas kārtības ruļļa noteikumiem par Saeimas saimniecību.

Pēc Elektronisko iepirkumu sistēmā pieejamās informācijas secināms, ka Saeimas valdījumā ir 71 tehnikas vienība.

Proti, novembrī izsludināts iepirkums obligātajai civiltiesiskajai apdrošināšanai (OCTA) vairāk nekā 60 vieglajiem auto, kravas transporta furgonam, divām piekabēm un pat traktoram.

Saeimas valdījumā ir lielākoties "Audi A6" markas spēkrati.

Tāpat ar grozījumiem Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā vēl par gadu – līdz 2024. gada 31. decembrim – pagarināts primāri sniedzamais atbalsts Ukrainas civiliedzīvotājiem. Līdz ar to valsts nodrošinās Ukrainas civiliedzīvotājiem primāri sniedzamo atbalstu – izmitināšanu – līdz 60 vai līdz 120 dienām, kā arī pārtiku līdz 30 dienām līdz vismaz nākamā gada beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti