Rīta Panorāma

Bosnijā darbu turpina "viena bērna skola"

Rīta Panorāma

Jūrmalas muzejā Lijas Rages "Grafiti" un Pētera Jansena izstāde "Gaismas klusumā"

Intervija ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču

«Esam drusku sajukuši prātā ar procedūrām un birokrātiju». Prezidents kritizē norises ap LIAA direktora meklējumiem

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs saredz vairākas problēmas, ko uzrāda Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora meklējumi. Lai gan ministram ir tiesības noraidīt piedāvātos kandidātus, šādam solim būtu vajadzīgs labs pamatojums. Savukārt neizpratni raisa tas, ka ministram neļauj zināt citus amata konkursa kandidātu vārdus, ko prezidents saista ar pārlieku birokrātiju.

Komentējot ekonomikas ministra Viktora Valaiņa (Zaļo un Zemnieku savienība) lēmumu bez rezultāta izbeigt konkursu uz LIAA vadītāja amatu, Rinkēvičs norādīja, ka kandidātu virzīšana ir konkrētu politiķu atbildība, izvēloties piemēroto. "Mēs tomēr par ekonomiku, par labklājību rezultātu prasām no valdības, ministriem, Saeimas. Mazāk skatāmies uz ierēdņiem," viņš sacīja.

Viņaprāt, politiķiem ir tiesības noraidīt kandidātus, ko viņi neuzskata par labiem. Taču šādam noraidījumam jābūt pamatotam. LIAA vadītāja gadījumā ministram būtu jāskaidro sabiedrībai, ko sagaida no attiecīgās iestādes un kāpēc piedāvātie kandidāti nav bijuši labi.

Vienlaikus prezidentu esot samulsinājis Valsts kancelejas atteikums ministram uzzināt plašāku kandidātu loku, kas bija pieteikušies konkursā, bet atsijāti. "Ja komisijas ieskatā ir divi labi kandidāti, bet ministrs uzskata, ka tādi tie nav, domāju – viņam tomēr ir tiesības palūgt vēl [informāciju] un ministram vajadzētu iedot tiesības izvēlēties no plašāka kandidātu loka," sacīja Rinkēvičs.

Viņš šo jautājumu gan vēl nav pārrunājis ar Valaini, bet kopumā saskata problēmu birokrātijā.

"Mēs esam drusku jau sajukuši prātā ar procedūrām, birokrātiju, nevis rezultātu," pauda Rinkēvičs.

Vienlaikus viņš norādīja uz problēmu uzrunāt profesionāļus piedalīties konkursos, ja tie nereti beidzas bez rezultāta.

Tāpat prezidents uzsvēra, ka LIAA direktora amats ir nozīmīgs arī saistībā ar Latvijas problēmām investīciju piesaistē.

Tikmēr Valainis intervijā Latvijas Radio raidījumā "Labrīt" skaidroja, ka konkursa rezultātā cerēja sagaidīt kandidātus ar plašāku pieredzi uzņēmējdarbībā, bet mazāku pieredzi politiskajā jomā. Viņaprāt, konkurss bija birokrātisks. "Savelkam ķeksīšus, pasakām, ka izpildām uzdevumus, un viss kārtībā," pauda ministrs.

Intervija ar ekonomikas ministru Viktoru Valaini
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

KONTEKSTS:

LIAA direktora amata konkursā bija pieteicies rekordliels pretendentu skaits – 52, un konkursa rezultātā ekonomikas ministram Viktoram Valainim tika piedāvāta izvēle starp diviem finālistiem: Baibu Bļodnieci un Fredi Bikovu.

Tomēr ministrs pauda vēlmi redzēt informāciju par plašāku kandidātu loku, jo piedāvājums neatbilst tam, ko viņš gaidīja no komisijas, ziņoja LTV raidījums "De facto". Valsts kancelejā gan norādīja, ka atklāt šādas ziņas ministram viņiem liedz likums. 

Rezultātā ministrs nolēma izbeigt konkursu uz LIAA direktora amatu bez rezultāta.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Dalies ar savu pieredzi, piesaki nejēdzīgo procedūru “Birokrātijas balvai ’24”!

* Informācija nebūs publiska, bet, ja vēlaties, norādiet kontaktinformāciju, lai sabiedrisko mediju žurnālisti varētu sazināties ar Jums, lai veidotu stāstu par pieteikto problēmu.

Nosūtīts!

Ziņojums tiks publicēts tuvākajā laikā, pēc datu pārbaudes

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti