VIDEO. Latgales starpkongress: Latgales attīstība – drošības pamats Latvijai un Eiropai

22.–23. septembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā notiek Latgales starpkongress "Latgales attīstība – drošības pamats Latvijai un Eiropai", kura laikā paneļdiskusijās spriedīs par Latgales attīstības aspektiem – drošības jautājumiem, reprezentācijas aspektiem, to skaitā sadarbību ar Poliju tūrisma attīstībā, latgaliešu valodas ilgtspēju un izglītības kvalitāti un pieejamību.

Pasākumā ir uzaicināti dažādi diskusiju dalībnieki no valsts iestādēm, Eiropas Parlamenta, medijiem, pilsoniskajām organizācijām, uzņēmumiem un izglītības iestādēm.

Latgales kongresa lēmumu izpildes padomes (LKLIP) priekšēdētājs Agris Bitāns min, ka "pasākuma mērķis ir turpināt Latgales kongresa uzstādījumu un lēmumus, kā arī izrunāt aktuālos jautājumus izglītībā, valodā un drošībā. Tā būs vēl viena iespēja atgādināt sabiedrībai un valsts institūcijām par Latgales un latgaliešu valodas interešu nepietiekamu ievērošanu."

124. telpas tiešraide:

 
Aktu zāles tiešraide: 

 

 

Latgales starpkongress ir zīmīgs Latgaliešu kultūras biedrības (LKB) darbības atskaites punkts, jo šajās septembra dienās aprit 30 gadi kopš Latgaliešu kultūras biedrība ir reģistrēta darbībai, risinot latgaliešu kultūras, valodas un ekonomikas jautājumus. LKB ir iedibinājusi Latgales kongresu tradīciju 1992. gadā, domājot par pasaulē esošo latgaliešu centienu apvienošanu un 1917. gada kongresa ideju turpināšanu.  Ir cits laiks, bet daudzi uzdevumi ir līdzīgi tiem, kas bija Latgales latviešu kongresā Rēzeknē, tāpēc svarīga katra dalībnieka iesaiste.

Pasākuma noslēgumā notiks arī Nikodema Rancāna Latgales reģiona skolotāju konkursa noslēgums, kurā godinās izcilākos, radošākos skolotājus, kas rūpējas par latgaliešu valodas, vērtību saglabāšanu, ir radoši un psiholoģiski atbalstoši pirmsskolas, skolas, profesionālās skolas vai augstskolas vidē.

Programma: 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti