Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Ungārijā norisinās ielu cirka festivāls

Intervija ar Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu

Saeimas spīkere Mieriņa vēlas uzlabot parlamenta dialogu ar nevalstisko sektoru

Jaunā Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (Zaļo un Zemnieku savienība) amatā vēlas uzlabot parlamenta dialogu ar nevalstiskajām un sabiedriskajām organizācijām, tā viņa sacīja Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma". 

Jaunievēlētā Saeimas spīkere uzskata, ka parlamenta darbs ir nozīmīgs un izaicinājumu ir ļoti daudz. 

"Es esmu nākusi uz parlamentu, lai strādātu Latvijas labā un darītu visu iespējamo, ko es varu izdarīt. Tieši tāpēc es varbūt nepretendēju uz kādu no ministru amatiem, jo es uzskatu, ka arī parlamentā darbs ir gana nozīmīgs. (..) Protams, mums izaicinājumu ir ļoti daudz, jo nav noslēpums, ka uzticība parlamentam nav tā augstākā. Līdz ar to ne tikai man, bet visiem mums kopumā ir jāvairo uzticība parlamentam. (..) Debašu formāts un komunikācija ir tas veids, kā mēs varam sevi parādīt," stāstīja Mieriņa. 

Viņa šajā amatā vēlētos iedibināt "pastāvīgu dialogu ar nevalstiskām un sabiedriskām organizācijām", lai skaidrotu, ko un kā parlaments pieņem. 

Komentējot savus izteikumus pirms 14. Saeimas vēlēšanām saistībā ar ASV sankciju sarakstā iekļautā Aivara Lemberga aizstāvēšanu, Mieriņa atkārtoti pauda, ka viņas izteikumi lielā mērā bija Zaļo un Zemnieku savienības priekšvēlēšanu kampaņas iespaidoti. 

"Es šobrīd esmu parlamenta spīkere un ar vismilzīgāko atbildību es uzņemos šo pienākumu un norobežojos no visa, kas var apšaubīt Latvijas reputāciju, tas ir mans pienākums," pauda Mieriņa. 

KONTEKSTS:

Saeima 20. septembrī no amata atsauca Edvardu Smiltēnu, kura pārstāvētais "Apvienotais saraksts" pēc jaunās valdības izveides ir palicis opozīcijā. 

Pēc tam notika jauna Saeimas spīkera vēlēšanas, kurām ZZS izvirzīja deputātu Gunāri Kūtri, bet opozīcijā esošais "Apvienotais saraksts" – bijušo vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Māri Sprindžuku, kuram atjaunots Saeimas deputāta mandāts. 

Taču koalīcijas partneriem – "Jaunajai Vienotībai" un "Progresīvajiem" – balsojot pret Kūtri, Saeimas spīkeru neizdevās ievēlēt – neviens kandidāts neguva vairākuma atbalstu, tādēļ rīkoja jaunas vēlēšanas, kurās par Saeimas priekšsēdētāju ievēlēja koalīcijas kopīgi virzīto Daigu Mieriņu (ZZS).

Kūtrim šis teju jau nodrošinātais amats izslīdēja no rokām Saeimas spīkera vēlēšanu priekšvakarā, sabiedriskajos medijos izsakoties par konsultēšanos ar apsūdzētiem un tiesātiem personāžiem. Viņa izteikumi izraisīja lielu ažiotāžu publiskajā telpā, arī koalīcijas partneri izvērtēja viņa piemērotību augstajam amatam. ZZS gan neatkāpās no nodoma Kūtri virzīt šim amatam. 

Arī pēc Mieriņas apstiprināšanas amatā medijos izplatījās viņas teiktais pirms 14. Saeimas vēlēšanām, kur viņa Rus.LSM.lv ēterā dedzīgi aizstāvēja ASV sankcijām pakļautā Aivara Lemberga kandidatūru premjerministra amatam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti