Panorāma

Nogalinātās Justīnes brāļi un māsa nošķirti no ģimenes

Panorāma

Panorāma

Aptur kravas auto šoferi 3,63 promiļu reibumā

Cēsu novadā apturēts kravas automašīnas vadītājs 3,69 promiļu reibumā; pie stūres bijis visu dienu

Valsts policija (VP) Cēsu novadā apturēja kādu kravas automašīnas vadītāju, kurš atradās 3,69 promiļu reibumā. Par notikušo uzsākts kriminālprocess, informēja policija.

Aizvadītajā nedēļas nogalē VP Vidzemes reģionā pastiprināti pārbaudīja kravas automašīnas un citus transportlīdzekļus. Tika fiksēti 19 gadījumi, kuros transportlīdzekļu vadītāji bija sēdušies pie transportlīdzekļa stūres alkohola reibumā. 

Fiksēts liels skaits tieši to transportlīdzekļu vadītāju, kuri vadījuši automašīnu lielā reibumā – virs 1,5 promilēm alkohola koncentrācija konstatēta 12 transportlīdzekļu vadītājiem.

Kādam kravas automašīnas vadītājam Cēsu novadā, Stalbes pagastā uz autoceļa Umurga-Cēsis-Līvi, kur norisinās ceļu atjaunošanas darbi, minimālā alkohola koncentrācija bija 3,63 promiles.

Šoferis jau kopš rīta bija būvobjektā – autoceļa Umurga–Cēsis–Līvi remontdarbos. Policija viņu apturēja pirms pieciem vakarā, kad darbi objektos parasti beidzas. 

"Sanāk, ka visu dienu vadītājs piedalījies ceļu satiksmē, būdams alkohola reibumā. Pieļauju, ka iepriekšējā dienā ir sākts dzert, turpināja, kamēr policija apturēja," sacīja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Dienvidvidzemes iecirkņa Reaģēšanas nodaļas priekšnieka p. i. Aleksandrs Suškins.

"Cilvēks bija jau diezgan stiprā alkohola reibumā. Bija mierīgs, bet, skatoties uz viņu, bija jau redzams, ka alkohols dara savu, cilvēks bija saguris."

Ja darbā pavadīta visa diena, visticamāk, kādam no kolēģiem vajadzēja rasties aizdomām.

Valsts policija norādīja – šis nav pirmais gadījums, kad alkohola reibumā pieķerts kravas auto vadītājs tieši ceļu būves darbos. Tāpēc periodiski policija objektus pārbauda, jo apdraudēti tiek gan citi satiksmes dalībnieki, gan kolēģi.

Tagad, kad reibumu konstatējusi Valsts policija, vadītājam būs ne vien sods, ko noteiks kriminālprocesa ietvaros, bet papildu būs jāsamaksā kravas auto vērtība. 

"Normāla prakse būtu, ka katrā būvobjektā ir cilvēks, kas atbild par drošību. Un arī normāli būtu, uzsākot darbu, veikt alkohola pārbaudi," turpināja Suškins.

Tāpat policija fiksējusi velosipēdistus, kuri pārvietojušies alkohola reibumā.

 Mazsalacā ir fiksēta kāda velosipēda vadītāja, kura brauca 4,77 promiļu lielā reibumā.

Arī velosipēda vadīšana alkohola reibumā ir smags pārkāpums, kas var apdraudēt paša veselību un drošību.

Pirms svētkiem Ceļu satiksmes drošības direkcija vēršas pie potenciālo braucēju tuviniekiem.

"Ja tiek pamanīta šāda situācija, kad kāds iereibis autovadītājs grasās vadīt transporta līdzekli, lai to nepieļautu, vajag atņemt atslēgas, kaut vai piesiet pie sola. Šajā gadījumā mums sauklis ir –

apguldīt vieglāk, nekā apbedīt,"

teica CSDD pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti