Rīta Panorāma

Deviņgadīgais multiinstrumentālists Gustavs Kalējs aicina uz koncertu

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar aizsardzības ministri Ināru Mūrnieci (NA)

Saistībā ar armijas pārtikas iepirkumu viens no atstādinātajiem ir iepirkuma komisijas vadītājs Ezeriņš

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Divas amatpersonas, kas saistībā ar vērienīgo Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārtikas iepirkumu uz laiku ir atstādinātas no amata pienākumu pildīšanas, ir iepirkumu komisijas vadītājs, kā arī par iepirkumu atbildīgā amatpersona no NBS puses. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atklāja aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība (NA)).

Ministre atturējās minēt no amatiem atstādināto amatpersonu vārdus, taču atzina, ka tie ir konkrētā iepirkuma komisijas vadītājs un par iepirkumu atbildīgā NBS amatpersona. Kā zināms, iepirkuma komisiju vadīja NA biedrs Ēriks Ezeriņš. Ministre gan norādīja, ka pēc viņai pieejamās informācijas, Ezeriņš no partijas ir izstājies.

Ministre teica, ka vienlaikus Aizsardzības ministrijā (AM) notiek pārbaudes par citām amatpersonām, kas piedalījušās iepirkuma komisijā, tostarp ir gan NBS amatpersonas, gan finansisti.

Aizsardzības ministre atzina arī, ka AM juristiem ir uzdots vērtēt pārtikas iepirkuma līguma iespējamās laušanas juridiskos aspektus.

Valsts kontrolei lūgts vērtēt iepirkuma lietderību, savukārt Militārās izlūkošanas un drošības dienestam lūgts vērtēt iepirkumu no drošības risku aspekta. Attiecīgo iestāžu pirmos ziņojumus ministre sagaida tuvākajā laikā.

Vienlaikus AM strādā pie plāna "B" – risinājumiem gadījumā, ja iepirkuma līgums tiks lauzts. "Ja līgums tiks lauzts, tad armija ar pārtiku tiks nodrošināta. (..) Armija tiks paēdināta, par to man nav nekādu šaubu," piebilda Mūrniece.

KONTEKSTS:

Kāda samērā maza firma ieguvusi tiesības nodrošināt loģistikas pakalpojumus pārtikas piegādēm NBS nākamajos piecos gados. Dažus māc bažas, ka process ir negodīgs. Aizsardzības ministre pieprasīja skaidrojumu par 220 miljonus eiro vērto iepirkumu, kurā uzvarēja uzņēmums "Zītari LZ". Ministre arī uzdeva pārbaudīt konkursa kvalifikācijas prasības atbilstību līguma mērķim.

Lai ar kriminālprocesuālām metodēm pārbaudītu, vai iepirkuma procedūras laikā no 2021. gada 18. oktobra līdz šī gada 10. janvārim īstenoti noziedzīgi nodarījumi, KNAB 3. martā sācis kriminālprocesu. Saistībā ar šo iepirkumu KNAB 16. martā vairākos objektos Rīgā un citviet Latvijā veica kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā 14 tiesas sankcionētas kratīšanas. Aizturētas trīs personas.

Pamatojoties uz AM veiktās pirmās dienesta pārbaudes rezultātiem, aizsardzības ministre pagājušajā nedēļā izdeva rīkojumu no amata pienākumu pildīšanas uz laiku atstādināt divas amatpersonas, kas saistītas ar Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centra veikto pārtikas iepirkumu NBS vajadzībām. AM detalizētāku informāciju par atstādinātajām amatpersonām, to amatiem un dienesta izmeklēšanas gaitu tobrīd nesniedza.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti