Saeima skatīs iedzīvotāju iniciatīvu nekavējoties palielināt ģimenes valsts pabalstu

Kamēr Labklājības ministrija gatavo vairāku ģimeņu pabalstu celšanas plānu, Saeima nolēma sākt izskatīt iedzīvotāju iniciatīvu būtiski palielināt ģimenes valsts pabalstu.

Saeima ceturtdien, 22. februārī, nolēma nodot Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai turpmākai izvērtēšanai vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju atbalstīto iniciatīvu palielināt ģimenes valsts pabalstu.

"Mana balss" portālā izveidotās iniciatīvas autori norāda, ka "pašreizējā ekonomiskajā situācijā, ieskaitot pārtikas cenu pieaugumu un hipotekāro kredītu procentu būtisku palielināšanos, ir obligāti jāpārskata šis pabalsts, būtiski to palielinot", jo "tas kaut mazliet uzlabos katras ģimenes ar bērniem budžetu un ļaus samaksāt ar šo naudu ne tikai par pusdienām skolā".

Šī nav vienīgā iniciatīva, kas saistīta ar valsts atbalstu ģimenēm ar bērniem, Saeimā izskatīšanā ir iniciatīva palielināt vecāku pabalstu un ik gadu to indeksēt, ņemot vērā inflāciju, un  līdz 600 eiro palielināt bērna piedzimšanas pabalstu un kopšanas pabalstu, kas nav mainījies vairāk nekā 10 gadus.

Tikmēr Labklājības ministrija vēlas nākamgad celt vairākus pabalstus: bērna piedzimšanas pabalstu – no 421 līdz 730 eiro; ģimenes valsts pabalstu celt no 25 līdz 50 eiro par pirmo bērnu vai līdz 30 eiro un palielināt par katru nākamo bērnu un  maksāt to par bērniem arī no 16 līdz 20 gadu vecumam, vienalga, kādu izglītību iegūst; bērna kopšanas pabalstu no nākamā gada noteikt uz pusotru gadu un summu celt līdz 377 eiro (šobrīd vidējais pabalsts 132 eiro).

Šie plāni budžetā prasītu 35 līdz 41 miljonu eiro.

Sarunas ar Finanšu ministriju (FM) sāksies martā, vērtējot nākamā gada budžeta iespējas. FM pagaidām ir atturīga, norādot, ka varbūt ir jādomā par to, ka nevajag tik saskaldītu pabalstu sistēmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti