Dienas ziņas

Ukrainas kara liecības Latvijas Saeimā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Skolēni un karavīri lej ierakumu sveces

Kaunatas skolā skolēni un zemessargi lej ierakumu sveces Ukrainai

Kaunatas vidusskolas skolēni un citi Rēzeknes novada iedzīvotāji šomēnes lej ierakumu sveces kopā ar vietējiem karavīriem un zemessargiem. Šāda veida akciju Zemessardzes 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljons organizē jau otro gadu. Šoreiz visi kopā izveidoja vairākus simtus ierakumu sveču, ko Nacionālie bruņotie spēki jau tuvākajā laikā nogādās karavīriem Ukrainā.  

Katrs, pat mazs darbs, atbalsts un laba vēlējums Ukrainas karavīriem un tautai ir svarīgs arī šodien, divus gadus pēc pilna mēroga Krievijas iebrukuma – uzsvēra Zemessardzes 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona pārstāvji.

Kaunatas vidusskolā viņi kopā ar skolēniem lej ierakumu sveces. Viena šāda svece deg vidēji piecas stundas.

"Tas ir siltums, lai varētu uzsildīt ūdeni, ēdienu pagatavot un, protams, arī gaisma. Tas tiešām ir ļoti nozīmīgs un cēls darbs, cēls mērķis, ko mēs darām," uzsvēra zemessardze Ināra Čeirāne.

Šajā reizē gan ir mainīta izgatavošanas tehnika: mazāk kartona, vairāk degļu un parafīna.

"Ir jāiegriež pa vidu gan vienā, gan otrā loksnē, lai varētu tās savienot kopā. Tad veidojas tāds krustiņš. Transportēšanas gadījumā, ja viens šis deglis nolūst, lai ir kā rezerves varianti, lai varētu aizdegt šo sveci," sveču veidošanu aprakstīja ZS 3. Latgales brigādes kapelāns Rinalds Broks.

Bet Kaunatas vidusskolas 10. klases skolēns Aleksandrs sacīja: "Neatkarīgi no tā, kādā valstī mēs dzīvojam, kādā mēs esam teritorijā, bet mēs visi esam cilvēki un mums katram jāpalīdz, jo visi labie darbi kādreiz atgriezīsies."

Vidusskolēniem Kaunatā šī ir pirmā pieredze ierakumu sveču liešanā. Lai veicinātu lielāku interesi par dalību akcijā, organizēts arī fiziskās sagatavotības konkurss.

"Skolēni ļoti atsaucīgi to uztvēra un, ņemot vērā viņu vecumposmu, kad viņiem ļoti bieži ir atrautība no realitātes, šī darbnīca viņiem vairāk ļauj saprast to, ka arī viņi varbūt daļa no notiekošā," atzina Kaunatas vidusskolas direktore Ināra Paramonova.

"Tad, kad viņi sapratīs, ka tieši šī svece aizies un tūlīt pēc kāda laika atradīsies kara zonā, domāju, viņi daudz skaudrāk jau sapratīs to realitāti," sacīja direktore.

Karavīri kopā ar ģimenēm, kā arī zemessargi un viņu civilās dzīves darba kolēģi Ukrainas iedzīvotājus atbalsta arī citos pasākumos. Piemēram, pērn Ukrainai dāvināts ģenerators un citas nepieciešamākās lietas.

"Mēs ziedojām medikamentus, pārtiku, bija apģērbs, tajā laikā es vēl strādāju arī Sociālajā dienestā, un arī kolēģi bija ļoti atsaucīgi un piebiedrojās mums un ziedoja," stāstīja Ināra Čeirāne.

"Mums jābūt līdzās, jābūt kopā ar Ukrainas tautu, kas cīnās par brīvību, neatkarību, kas cīnās par savu zemi," uzsvēra Rinalds Broks.

Akcijas laikā sveces lietas arī Maltas vidusskolā, gan kopā ar Rēzeknes novada Bekšu un Lūznavas ciemu iedzīvotājiem. Jau pirmdien Nacionālie bruņotie spēki aptuveni 300 ierakumu sveces no Latgales nogādās kaujas vienībām Ukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti