Valsts aizsardzības dienesta brīvprātīgajiem nodrošinās bezmaksas studijas valsts augstskolās un koledžās

Latvijas pilsoņiem, kas brīvprātīgi pieteikušies valsts aizsardzības dienestā (VAD), to pabeiguši un atbilst studiju programmas uzņemšanas noteikumiem, studijas koledžas un bakalaura līmeņa studiju programmās tiks finansētas no valsts budžeta līdzekļiem, paredz otrdien, 21. novembrī, valdības sēdē pieņemtie grozījumi saistībā ar uzņemšanu studiju programmās.

Lai pretendētu uz valsts budžeta finansētajām studiju vietām bez paredzētās konkursa kārtības, VAD brīvprātīgi pabeigušai personai jāreģistrējas studijām valsts augstskolā vai koledžā ne vēlāk kā divu gadu laikā pēc dienesta termiņa beigām un atvaļināšanas rezervē, norādīja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM). Reģistrējoties studijām, iesniegumam jāpievieno izziņa, kas apliecina brīvprātīgu pieteikšanos VAD un atvaļināšanu rezervē, beidzoties dienesta termiņam.

No valsts budžeta tiks finansētas tās studiju vietas, kurās uzņemtās personas ir sekmīgas, bez akadēmiskajiem parādiem, paredz grozījumi.

Šīs prasības neizpildes gadījumā personai tiesības uz valsts finansētu studiju vietu atbilstoši valsts augstskolas vai koledžas iekšējiem noteikumiem var tikt atņemtas, norādīja IZM.

Persona var atkārtoti pretendēt uz šādu studiju vietu atbilstoši valsts augstskolas vai koledžas iekšējiem normatīvajiem aktiem.

KONTEKSTS:

Lai sagatavotu Latvijas pilsoņus valsts aizsardzības uzdevumu izpildei, valstī izveidots obligātais aizsardzības dienests. Pirmais iesaukums bija brīvprātīgs – tam Latvijas pilsoņi vecumā no 18 līdz 27 gadiem varēja pieteikties līdz šā gada 15. maijam. Pirmajam valsts aizsardzības dienesta iesaukumam brīvprātīgi pieteicās 488 Latvijas pilsoņi, un dienestu 1. jūlijā sāka 254 jaunieši.

Savukārt otrajam iesaukumam, kas sāksies 2024. gada janvārī, brīvprātīgi pieteicās 224 Latvijas pilsoņi, un Aizsardzības ministrija nolēma neveikt obligāto iesaukšanu pēc nejaušības principa. 

Tikmēr trešajā iesaukumā obligāti būs jāiesauc vismaz 600–700 jauniešu, prognozēts Rekrutēšanas un atlases centrā.

No 2024. gada 1. janvāra dienests noteikts kā obligāts. Obligātajiem iesaukumiem prioritāri būs pakļauti vīrieši vecumā no 18 līdz 19 gadiem. Augstākās izglītības iegūšana nebūs iemesls, lai pilsoni neiesauktu dienestā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti