Noslepkavotās Justīnes tēvu patur apcietinājumā

Latgales rajona tiesa Rēzeknē ceturtdien, 22. februārī, lēma paturēt apcietinājumā noslepkavotās septiņus gadus vecās Justīnes Reinikovas tēvu, kurš tiek vainots meitas nonāvēšanā pagājušā gada maijā. Nākamnedēļ būs zināms tiesas datums.

19. februārī apcietinājums tika pagarināts arī otrai lietā apsūdzētajai – meitenītes pamātei.

Šīs nedēļas sākumā prokuratūra lietu nodevusi skatīšanai tiesā.

Latgales rajona tiesas priekšsēdētāja palīdze Vera Brituškina skaidroja, ka krimināllieta šodien tiks nodota izskatīšanai Latgales rajona tiesai Ludzā.

Latgales rajona tiesas priekšsēdētāja palīdze Vera Brituškina
00:00 / 00:36
Lejuplādēt

"Tiesnesei triju darba dienu laikā jāpārbauda, vai krimināllieta ir piekritīga Latgales rajona tiesai, vai krimināllietai ir pievienota apsūdzība, vai apsūdzētajam izsniegta apsūdzības kopija, kā arī vai apsūdzētajam bija iespēja iepazīties ar lietas materiāliem. Pēc tam tiesnesis pieņem lēmumu par krimināllietas iztiesāšanas laiku un vietu. Domāju, ka nākamās nedēļas laikā būs zināms par iztiesāšanas datumu un laiku," sacīja Brituškina.

KONTEKSTS:

Septiņgadīgās Justīnes Reinikovas tēvs un pamāte policiju informēja, ka meitene 2023. gada 5. maijā ap plkst. 19 esot izgājusi no savas dzīvesvietas Rēzeknes novadā, Nautrēnu pagasta Rogovkā, un nebija atgriezusies. Meitenes meklēšana nevainagojās panākumiem, bet 20. jūnijā policija paziņoja, ka Justīne atrasta mirusi ar acīmredzamiem miesas bojājumiem.

Meitenes mirstīgās atliekas atrastas apraktas pamestas mājas pagrabā Dubuļu ciemā. Aizdomās par slepkavību aizturēja Justīnes tēvu un pamāti, viņiem kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Vēlāk viņi daļēji atzinuši vainu meitenes slepkavībā, neatzīstot tīšu slepkavību. Notikuma pēdas slēptas ļoti rūpīgi, un ir grūti noteikt meitenes nāves cēloni.

Vēlāk prokuratūrā pieņemti lēmumi par divu personu saukšanu pie kriminālatbildības. Tēvs un pamāte apsūdzēti par cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo, kā arī par slepkavību pastiprinošos apstākļos, apzinoties, ka noslepkavotais ir bezpalīdzības stāvoklī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti