Panorāma

Stūra mājas saglābšanai nepieciešama prāva summa

Panorāma

Panorāma

Uz Ukrainas fronti dodas kārtējais palīdzības konvojs

Uz Ukrainas fronti dodas kārtējais palīdzības konvojs

Uz Ukrainu dodas kārtējais humānās palīdzības konvojs. Šoreiz to sarūpējusi Latvijas ukraiņu biedrības konfederācija "Viče" ar vietējo uzņēmēju un privātpersonu atbalstu. Šis konvojs ir īpašs, jo Ukrainā to sagaidīs sestdien, 24. februārī, tieši otrajā gadadienā kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā.   

Apvidus automašīnas un jaudīgās laivas nopirktas par uzņēmuma "Latvijas finieris" ziedoto naudu. Busiņos ir ģeneratori, darba rīki, guļammaisi – viss, kas noder frontē. Arī mednieku ziedotie gaļas konservi, "Dobeles dzirnavnieka" produkcija un "Lāču rupjmaize", ko ukraiņu karavīri ļoti iecienījuši kā gardu un sātīgu.

"Vedam ziemas formas, kas noder karavīriem. Siltās bikses. Rezerves bikses. Formā, kuru vedam, viņš ir apģērbts pilnībā. Apavi, zeķes, termoveļa, T krekls, jakas," stāstīja Latvijas ukraiņu biedrību konfederācijas "Viče" pārstāvis Ģirts Hotiņecs.

"Vedam dronus, kas ir puišu acis. Arī mediķiem. Medmāsām, palīdzība ar to, ka redz tālumā – dzīvs vai kritis, ja izdala siltumu, ir jēga līst pakaļ, riskēt ar savu dzīvību un glābt," viņš stāstīja.

Ukraiņu karavīriem aizvedīs arī individuālās maltītes, ko var uzsildīt bez uguns, – ražotas Latvijā un iegādātas par ieņēmumiem un ziedojumiem no pianista Andreja Osokina Brīvības festivāla Ukrainas atbalstam.

"Viņiem tagad ir ļoti sarežģīti Ukrainā, ārkārtīgi grūti apstākļi. Bet viņi karo ne tikai par sevi, ne tikai, lai atbrīvotu savu valsti, bet arī par visas Eiropas nākotni, jo mēs kā Krievijas kaimiņi saprotam, ka esam riskā. Mēs nevaram būt droši par savu nākotni, ja Ukraina zaudēs. Tāpēc Ukrainas cīņa ir mūsu cīņa. Viņu uzvara ir mūsu uzvara," uzsvēra Osokins.

Kravu papildina arī privātpersonu ziedojumi. Dzintra Gulbe ar vīru atbraukusi no Jelgavas novada Nākotnes.

"Ar visu zīmīti karavīriem ir sataisīts. Vīriešu zeķes, kafija un desas. Un bagāžniekā ir saimniecībā noderīgas lietas. Veļasmašīna, boilers. Viss ir jauns," pastāstīja Dzintra.

Latvijas ukraiņu biedrību konfederācijas "Viče" pārstāvis Ģirts Hotiņecs stāstīja, ka Dzintra ziedo jau ne pirmo reizi, "bet ļoti kautrīga, pensionāri daudz dara, viņa palīdz, arī puiši, kas rehabilitācijā, viņa viņiem dāvaniņas pērk". 

"Jūs iedomājaties, par savu pensiju... visu iegādāties un nodot.. tas nav ne vienam vai diviem, bet tur parasti ir 18–20 cilvēki. Un katram ir dāvaniņa. Šodien arī atveda, un es skatos, ka šis visdrīzāk aizies uz hospitāli karavīriem, kur drēbes mazgāt, tas būs noderīgs," sacīja Ģirts.

Gulbes kundze konvoja puišiem līdzi iedod vēl ceļanaudu benzīnam.

Šis ir jau 56. palīdzības konvojs, ko organizē un  Latvijas ukraiņu biedrība "Viče". Kur tieši krava nonāks, pagaidām netiek atklāts drošības apsvērumu dēļ. Brauciens gar frontes līniju ir bīstams, jo ienaidnieks šauj arī uz brīvprātīgajiem, kuri apgādā ukraiņu karavīrus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti