1:1

(Zīmju valodā). Aktuālā intervija 1:1 Gundars Rēders: Jānis Slaidiņš

1:1

(Zīmju valodā). Aktuālā intervija 1:1

1:1. Prezidents Egils Levits

Valsts prezidents: Ģenerālprokurora izteikumi saistībā ar sievietes slepkavību Jēkabpilī bija absolūti nevietā

Ģenerālprokurora Jura Stukāna izteikumi par neseno sievietes slepkavību Jēkabpils novadā bija "absolūti nevietā", Valsts prezidents Egils Levits sacīja Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu".

Ģenerālprokurors intervijā žurnālam "Ieva" izteica pārmetumus Jēkabpils novadā nogalinātās sievietes advokātei. Tieslietu padome izteikumus atzina par nekorektiem, un šim viedoklim pievienojas Valsts prezidents. 

"[Izteikumi bija] absolūti nevietā. Tas tikai padara lietu sliktāku. Katrā ziņā Tieslietu padome vērtēja šo izteikumu, tā izteica nosodījumu šim izteikumam. Ir Tieslietu padomes un Augstākās tiesas priekšsēdētāja ziņā rosināt atcelt ģenerālprokuroru,

bet tas tikai parādīja to, ka valsts nav spējīga saprast, kur ir vaina, kur ir šī problēma. Šī problēma ir 100% valsts pusē," uzsvēra Levits.

Tāpat Valsts prezidents akcentēja, ka par to ir liels sabiedrības sašutums un spiediens un ka tas ir pamatots, jo problēma viennozīmīgi ir valsts pusē. 

"Tur visi posmi nav pildījuši savus pienākumus: policija, prokuratūra, arī tiesa. No tiem ir jāizdara zināmi secinājumi, arī tieslietu ministre ir teikusi, ka būs zināmi secinājumi, personāla izmaiņas noteikti attiecībā uz policiju," sacīja Valsts prezidents.

KONTEKSTS:

Plašu rezonansi raisījusi ģenerālprokurora Stukāna intervija žurnālam "Ieva", kurā viņš izteicies, ka Jēkabpilī nogalinātās sievietes advokāte nebija izsmēlusi visas iespējas, lai palīdzētu savai klientei, un nebija personīgi vērsusies pie ģenerālprokurora.

Advokāte Anna Nore bija pārsteigta par šiem pārmetumiem un sauca tos par reputācijas graušanu. Tieslietu padome secināja, ka Stukāns ir izteicies nepieņemami. Vienlaikus nolemts nerosināt pārbaudi par viņa atbilstību ģenerālprokurora amatam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti