10 000 eiro par vakariņām: Krievijas opozicionārs Čičvarkins vāc līdzekļus Ukrainas atbalstam

10 000 eiro vienam cilvēkam – tik daudz maksā ieejas biļete jeb ziedojums palīdzībai ukraiņiem 21. aprīlī paredzētajās labdarības vakariņās, ko savā vasarnīcā Jūrmalā organizē Jevgeņijs Čičvarkins – ekscentrisks uzņēmējs, kurš jau 2008. gadā devies prom no Krievijas un ir viens no redzamākajiem prezidenta Vladimira Putina opozicionāriem ārzemēs.

Līdzīgas labdarības vakariņas Čičvarkins ar dzīvesbiedri Tatjanu, paši gatavodami maltīti viesiem, jau rīkojuši Anglijā un Francijā.

10 000 eiro par vakariņām: Krievijas opozicionārs Čičvarkins vāc līdzekļus Ukrainas atbalstam
00:00 / 05:00
Lejuplādēt

Politiskais bēglis, kurš iecienījis Latviju

48 gadus vecais Čičvarkins uz sarunu Latvijas Radio Doma laukumā atnāk kā "cilvēks–svētki". Garš sarkans mētelis, dzeltenas kurpes, galvā – augsta cepure, ausī – auskars zelta zoba formā.

Krievijas opozicionārs Jevgeņijs Čičvarkins
Krievijas opozicionārs Jevgeņijs Čičvarkins

Sapelnījis naudu telekomunikāciju biznesā Krievijā, 2008. gadā viņš dzimteni pameta, šobrīd Čičvarkinam pieder ekskluzīvu vīnu veikals "Hedonism Wines" Londonā.

Viņš sajūsminās par skaisto Rīgu, stāsta, ka uz Latviju braucot trīs četras reizes gadā. Gribētu biežāk, taču ceļošanu ierobežojot dokumentu problēmas.

Čičvarkinam ir politiskā bēgļa statuss, tiesa, viņam ar dzīvesbiedri Tatjanu pieder dizaina vasarnīca Jūrmalā, Asaros. Tur arī piektdien notiks ekskluzīvās vakariņas, kuru dēļ Čičvarkina vārds parādījies ziņu portālos. 10 000 eiro! Kurš Latvijā var to atļauties?

"Šobrīd mums ir apmaksātas un apstiprinātas vakariņas 10 cilvēkiem. Mēs uzskatām tās par veiksmīgām, ja piedalīsies 12 līdz 20 cilvēki – vairāk mums vienkārši vasarnīcā nav vietas. Jau diviem Latvijas fondiem katram ir pārskaitīti 20 000 eiro, un būs vēl."

Ukraiņiem palīdzība ļoti noder

Ziedotāju līdzekļi paredzēti ne tikai Latvijas sociālajām iniciatīvām "Common Ground" un "Tavi draugi", bet arī ukraiņu karavīru atbalsta vienībai frontē, ko vada medicīnas voluntiere Tata Keplere.

"Man nav šaubu, ka gan "Common Ground", gan "Tavi draugi" katrs saņems 40 līdz 50 tūkstošus. Viesi paši izvēlas, kas viņiem ir tuvāk sirdij.

Mēs naudu rokā nesaņemam, tikai iedodam šo fondu bankas kontus. Viesis pārskaita naudu un nāk ciemos pie mums!"

Viesi, kas jau apstiprinājuši dalību, esot gan vietējie, gan no Krievijas, gan daži no Ukrainas. Šīs ir jau ceturtās labdarības vakariņas, iepriekš Čičvarkins tās rīkojis Francijā un Anglijā.

"Pirmajās vakariņās Kapdaijā pie Monako galvenokārt piedalījās samērā turīgi ukraiņi. Otrajās vakariņās pārsvarā piedalījās cilvēki no Krievijas. Par trešajām – pašā dīvainākajā un skandalozākajā datumā – mūs daudzi kritizēja.

24. februāris, kad sākās karš, esot sēru diena, tajā nevarot ēst omārus. Bet mēs tajā dienā savācām fenomenālu summu, 470 tūkstošus.

Par to nopirktajās mašīnās jau brauc mediķi Svatovas un Hersonas apkārtnē, milzīgs zāļu daudzums ir sadalīts kara hospitāļiem."

Putins ved nāvē visu valsti

Čičvarkins lepojas, ka vakariņas viesiem gatavos pats ar sievu.

"Visu mēs taisām paši. Sāksim ar tīģergarnelēm, no to galvām taisīsim mērci. Tā mums jau ir "atstrādāta" uzkoda, visi parasti ir sajūsmā. Es tieši pēc šīs intervijas braukšu uz tirgu, gribu parunāt ar medniekiem, atrast kādu retāku gaļu, lai pagatavotu garšīgus ravioli.

Tas ir Taņas ēdiens, viņa pati taisa olu mīklu, tādu dzeltenu, ļoti garšīgu. Iepriekš Anglijā izmantojām aknas, sirdi, aļņa gaļu, estragonu, zosu taukus, nedaudz šokolādes piparmētras…"

Čičvarkins secina – vienalga, cik vērtīgas izejvielas viņš lietotu un cik labus vīnus piedāvātu, tie tāpat nenosegs ziedojuma summu.

Galvenais ir piektdienas viesu un viņa paša labā griba palīdzēt Ukrainai.

Ko viņa uzņēmēja intuīcija saka par Krievijas nākotni?

"Viss ir atkarīgs no tā, kad Putins nomirs. Jo ilgāk viņš dzīvos, jo sliktāk būs valstij, jo ilgāka un smagāka būs atkopšanās – gan mentālā, gan ekonomiskā," secina Čičvarkins.

"Putins pašreiz veic pašnāvību kopā ar visu valsti. Tādu triecienu Krievijai, krievu valodai un kultūrai nekad neviens nav radījis. Viņš ir nometis atombumbu uz krievu valodu un kultūru."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti