Prezidents militārajā parādē piemin karā Ukrainā kritušo Latvijas brīvprātīgo Vitāliju Smirnovu

Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs svinīgajā uzrunā Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā militārajā parādē Rīgā, 11. novembra krastmalā, sestdien, 18. novembrī pieminēja Krievijas karā Ukrainā bojāgājušo Latvijas brīvprātīgo Vitāliju Smirnovu. Prezidents arī uzsvēra, ka Latvija turpinās sargāt savu un mūsu draugu brīvību, kā arī to, ka ir jāstiprina mūsu tautas kopība un mūsu ticība Latvijai.

"Kaprālis Vitālijs Smirnovs ziedoja sevi Ukrainas uzvarai. Vitālijs bija sācis dienestu Latvijas armijā no Brīvības pieminekļa godasardzes līdz Zemessardzes bataljonam dzimtajā Līvānu novadā. Turpat, kur 1945. gada novembrī čekisti nogalināja viņa vecvectēvu Juri Rudzātu," sacīja prezidents.

Pēc viņa teiktā, Vitālija taisnīguma izjūta lika doties cīņā par Ukrainas brīvību. Vitālijs savu dzīvību atdeva ne tikai par Ukrainu, bet arī par brīvu Latviju un Eiropu.

"Viņa cīņa nav bijusi veltīga. Mēs turēsim Vitāliju piemiņā. Mēs turpināsim sargāt savu un mūsu draugu brīvību!" pauda Valsts prezidents.

Viņš pateicās katram Latvijas karavīram, kurš šogad māca Ukrainas aizstāvjus. "Mēs mācāmies no Ukrainas karavīru pieredzes un tēvzemes aizsardzības gribas. Īpaši sveicu Ukrainas karoggrupu. Ukraina uzvarēs! Brīvība uzvarēs!" teica Rinkēvičs.

Viņš norādīja, ka šodien valsts svētku parādē pirmo reizi piedalās Valsts aizsardzības dienesta karavīri. "Vēlos jums teikt paldies, ka bijāt pirmie, kuri pieteicās dienēt. Jūs esat paraugs, kuriem līdzināties," pauda Valsts prezidents.

Viņš īpaši sveica tos robežsargus, zemessargus un karavīrus, kuri stāv sardzē uz mūsu valsts Austrumu robežas, ikdienā sargājot Latviju un Eiropas Savienību.

"Sveicu mūsu karavīrus Kosovā un Irākā. Sveicu Latvijas robežsargus un policistus citviet tālumā. Jūs visi godam nesat Latvijas vārdu pasaulē. Paldies jums par dienestu!" sacīja prezidents.

Pēc viņa teiktā, Latvija nav viena drošības izaicinājumu priekšā.

"Mums ir sabiedrotie un draugi. Mums ir NATO – 31 valsts ar kopējām vērtībām. Mūsu sabiedroto karavīru klātbūtne šeit, Latvijā, ir NATO solījuma praktisks un ikdienas atgādinājums. Paldies jums par atbalstu un pleca sajūtu!" pateicās Valsts prezidents.

Vēršoties pie Latvijas iedzīvotājiem, prezidents sacīja, ka viņš ir drošs par to, ka mūsu pārliecība un kopīga apņēmība atturēs tos, kuri nevēl mums labu.

"Šīs dienas parāde ir vēl viens apliecinājums mūsu spējām. Taču pāri visam ir jāstiprina mūsu tautas kopība un mūsu ticība Latvijai.

Tas ir mūsu lielākais spēks! Jo nav tādu lietu, ko mēs nespējam atrisināt. Nav tādu šķēršļu, ko mēs nevaram pārvarēt. Mēs esam vienoti, un stipra ir mūsu griba," pauda Valsts prezidents.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti