Panorāma

Aicina vīriešus nodot PSA analīzes

Panorāma

Rēzeknē nošauj uzņēmēju Andri Ļubku

Putina plakāta atjaunošanai naudu saziedo dažu stundu laikā

Putina miroņgalvas plakāta atjaunošanai naudu saziedo dažās stundās 

Dažu stundu laikā saziedota nauda plakāta, kurā Krievijas prezidents Vladimirs Putins attēlots kā miroņgalva, atjaunošanai iepretim Krievijas vēstniecībai. Lai no jauna izgatavotu vēja saplosīto plakātu bija nepieciešami 5500 eiro. Paula Stradiņa Medicīnas muzejā plāno izveidot stabilākas konstrukcijas un plakāts būs no izturīgāka materiāla.

Pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā ideja par plakāta ar stilizētu Putina miroņgalvu uzlikšanu radās zibenīgi un tikpat ātri tas arī tika uzlikts, atceras Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja direktors Kaspars Vanags.

Iedvesmas avots bija žurnāla "Ir" vāks. Taču materiāls nebija ilglaicīgs, un plakāts jau vairākkārt ņemts nost, labots un likts atpakaļ.

"Mēs nevarējām pielikt pie fasādes, likām pie balkona. Un vējš te iegrozās, un miroņgalva kā bura. Putins ir negants. Mums ir logi izsisti," skaidroja Vanags.

Pašā sākumā muzejs saņēmis arī aicinājumus ņemt nost plakātu, lai neprovocētu Krieviju. Bet tagad, kad plakāts uz īsu brīdi pazūd, saņem satrauktus jautājumus: kur tas pazudis, lieciet atpakaļ!

Mākslinieka Kriša Salmaņa zīmētā Putina miroņgalva sasniegusi miljoniem sociālo tīklu lietotāju un manīts arī uz plakātiem protestos dažādās pasaules valstīs.

"Pierādījis, ka nekā nav, tikai iznīcība. Nedēļu stāvēja datorā, tad nāca Buča, un šī pat likās skaista bilde. Pārsteigts, ka populāra. Interesanti, ka Igaunijā aizliedza izlikt," zināja teikt Salmanis.

Plakāta atjaunošanai vairāk nekā 5000 eiro "Ziedot.lv" akcijā savākti dažās stundās. Par šo naudu plānots izveidot ne tikai pret laika zobu izturīgāku plakātu, bet arī metāla rāmi un stiprinājumus. Atlikušā summa tiks ziedota bēgļiem no Ukrainas. 

"Es ceru, ka būs ilglaicīgs, bet ilgi nestāvēs un karš beigsies, un tad varēs ņemt nost," sacīja muzeja direktors.

Krievijas vēstniecības spoguļa durvīs plakāts atspīdēs atkal līdz gada beigām, prognozē muzejā.

Muzeja pārstāve Ilze Sirmā
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

Jāatgādina, ka plakātu pamanīja arī Kremlis, iesniedzot Latvijai notu. Toreizējais ārlietu ministrs Edgars Rinkevičs atbildēja, ka Latvija ciena un neierobežo mākslinieciskās izteiksmes brīvību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti