Daugavpilī plāno atvērt sporta skolu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Daugavpilī jaunajā mācību gadā plānots atvērt sporta skolu, liecina informācija pašvaldības mājaslapā. Dome februāra sākumā pieņēma lēmumu par pašvaldības dibināto profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāžu apvienošanu. Savukārt ceturtdien, 16. martā, atbalstīts jaunās Daugavpils Sporta skolas nolikums, ko apstiprinās nākamajā domes sēdē. Plānots, ka izglītības iestāde savas durvis audzēkņiem vērs jau šoruden.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu sporta ievirzes programmu īstenošanu un efektīvu pašvaldības resursu administrēšanu, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības dome 9. februāra sēdē lēma reorganizēt Daugavpils Individuālo sporta veidu skolu, Daugavpils Ledus sporta skolu un Daugavpils Bērnu un jaunatnes sporta skolu, tās apvienojot un izveidojot jaunu profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādi.

Jaunatnes lietu un sporta pārvaldes vadītāja Valērija Linkeviča LSM.lv norādīja, ka jaunās izglītības iestādes administratīvās izmaksas pilsētai būs mazākas.

"Tā kā sporta skolas gaitas uzsāk bērni jau no 6 gadu vecuma, tad rodas situācijas, kad bērni vēlas mainīt sporta veidu vai izmēģināt spēkus citos sporta veidos. Kā iepriekš, tā arī tagad audzēkņiem tiks dota iespēja nodarboties ar vairākiem sporta veidiem, tikai tagad vecākiem būs ērtāk un vieglāk kārtot dokumentus, saistītus ar bērna pāreju citā sporta veidā," atklāja Linkeviča.

Turpmāk Daugavpils Sporta skola īstenos dažādas licencētās profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas, būs pieejamas arī interešu izglītības programmas.

"Tas pozitīvi ietekmēs treniņu vietu plānošanu, treniņu grafiku sastādīšanu un vispārizglītojošo skolu sporta zāļu izmantošanu, respektīvi – būs iespējams racionālāk izmantot arī citas Daugavpilī pieejamās sporta bāzes. Jaunajā sporta skolā būs iespēja arī organizēt apjomīgākus un vērienīgākus sporta pasākumus un sacensības," sacīja Linkeviča.

Sporta skolu reorganizāciju plānots pabeigt līdz 2023. gada 1. septembrim, lai bērniem un jauniešiem jau nākamajā – 2023./2024. mācību gadā būtu iespēja uzsākt sporta ievirzes izglītības programmu apguvi Daugavpils Sporta skolā. Savu kompetenču ietvaros jaunizveidoto sporta izglītības iestādi pārraudzīs Jaunatnes lietu un sporta pārvalde un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde.

Galīgo lēmumu deputāti pieņems nākamajā Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti