Panorāma

Ugunsnelaimes raisa gan sausums, gan cilvēku ļaunprātība

Panorāma

Protesta akcijā cilvēki pulcējas pie Rīgas pils

Milzu atbalsta kravas ir ceļā uz Ukrainu

Atbalsta kravas ar laivām, auto un vairāk nekā 200 gultām dodas ceļā uz Ukrainu

Vismaz trīs labdarības organizācijas savas atbalsta kravas ceļā uz Ukrainu pavada piektdien, 16. jūnijā. Ukrainā tiek nogādāti dzeramā ūdens filtri, kas ražoti Latvijā, vairākas laivas, teju divsimt gultas plūdos cietušajiem un arī kārtējās dzērājšoferiem atņemtās automašīnas.

Mācītājs Pēteris Eisāns organizē kravu, kura Ukrainā nonāks plūdos skartajās teritorijās. Palīdzību lūdza Ukrainas dievnami.

"Arī baznīcās diezgan daudz cilvēku patvērušies šobrīd, un gultiņas nepieciešamas ne tikai tiem, kas plūdos cietuši, bet arī brīvprātīgajiem, kas no dažādām Ukrainas vietām brauc palīgā," norādīja Eisāns.

Vismaz 180 cilvēki, kuri plūdos zaudējuši visu iedzīvi un brīvprātīgie, kuri strādā no visas sirds, tagad gulēs nevis uz vēsajām baznīcas grīdām, bet gultās. Vairākums no gultām ir pašu ražotas Latvijā.

"Viss sākās ar to, ka paši sākām taisīt gultiņas. To es savā laikā biju iemācījies Jordānijā. Man bija sīriešu, irākiešu projekti.

Un viņi teica, ka vajag palīdzēt, dodot bēgļiem kaut kādu darbu, lai viņi var savas kopienas labā strādā. Līdz ar to arī šeit bija ukraiņi, sarunājām, un viņi būvē gultiņas," stāstīja mācītājs.

Kravu vēl papildinās pārtika, kura jau uz paletēm salikta un gaida kravas auto Polijā. Caur Poliju brauks arī 25 dzērājšoferiem atņemtās mašīnas. Visas pārbaudītas, pagaidām turas.

"Mums ir tāds rādītājs – ja mašīna aizbrauc līdz Kauņai, tad parasti tiek līdz galam," stāstīja "Tviterkonvoja" pārstāvis Reinis Pozņaks.

Un šoreiz ceļā dodas arī ūdens transports. Šis gan ir ziedots, nevis iedzērušam vadītājam atņemts.

"Ar visu piekabi. Ir arī motors. Tas gan ir mazais motors, bet šeit mums cits kungs no Ventspils noziedoja lielāku, 30 zirgspēku motoru. Pieāķēs kādam busam un aizvilks. Viss darba kārtībā, normāli.

Rekur kvadricikls, tas arī dzērāja. Arī brauks karot. Noder visādām "sīkām labām riebeklībām"," norādīja Pozņaks.

Un arī tas vēl nav viss, kas dosies ceļā. Latvijā ražotas ūdens attīrīšanas iekārtas dosies gan ar "Tviterkonvoju", gan arī ar biedrības "TEV" sagatavoto ziedojumu kravu. Arī šīs biedrības sūtījumam pievienota laiva, taču šo nogremdēt ir grūti.

"Vajag RIB tipa laivas. Ja sašauj kādu no nodalījumiem, var turpināt peldēt. Tāpēc mums palūdza tieši šāda tipa laivu," stāstīja biedrības "TEV" pārstāvis Miks Duburs.

Šobrīd atbalsts Ukrainai tikai aug. "Visi dzīves lielie izlauzieni un uzvaras gājieni vienmēr ir bijuši nogurušiem cilvēkiem, kas tā vietā, lai apstātos pēdējā metrā, ir atraduši spēju to pārvarēt, pārlauzt. Un vēl vienu metru, vēl vienu dienu, vēl vienu stundu izturēt," pauda mācītājs Eisāns.

KONTEKSTS:

6. jūnija naktī Hersonas apgabalā Ukrainas dienvidos sabruka Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) aizsprosts uz Dņepras upes. Tā rezultātā no HES ūdenskrātuves izplūda milzīgs daudzums ūdens, kas applūdināja desmitiem apdzīvoto vietu.

Ukrainas valdība vēsta, ka Kahovkas HES aizsprostu uzspridzināja Krievijas karaspēks, kas kontrolēja stratēģiski svarīgo objektu. Ukraina uzsver, ka notikušais vērtējams kā teroristu valsts pastrādāts kara noziegums. Ukrainai piekrīt arī rietumvalstu līderi, savukārt Krievijā valdošais režīms noliedzis jebkādu saistību ar Kahovkas HES iznīcināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti