Laikmeta krustpunktā

Ivars Godmanis: Ja Tautas frontes frakcija nebūtu bijusi vienota, balsojums nebūtu noticis

Laikmeta krustpunktā

Sarmīte Ēlerte: Nenovēlu Pīlēnam kļūt par prezidentu ar Šlesera un Rosļikova balsīm

Valdis Zatlers: Prezidenta vēlēšanas Latvijā ir kā šaha gala spēles spēlēšana ātrā tempā

Zatlers: Latvija ir pārregulēta valsts

Latvijas valsts pārvaldē pašlaik būtiska problēma ir liels normatīvo dokumentu apjoms, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Laikmeta krustpunktā" sacīja eksprezidents Valdis Zatlers.

Zatlers – līdzīgi kā pirms vairākiem gadiem – pauda viedokli, ka Latvijā ir mazinājusies oligarhu vara. "Tas, ka joprojām šie cilvēki uzņēmēju un uzņēmēju vidē taisa biznesu un pelna naudu, tā jau ir realitāte, to jau nevar izdzēst. Bet tā vairs nav oligarhiska. Tas, ka tā joprojām ir, teiksim, tāda čomiska, nu, tā ir viena lieta. Bet biznesā viss agri vai vēlu tiek noliktas īstajās vietās, jo, ja tu esi negodīgs pret saviem partneriem, tagad tas tev atspēlējas."

Savukārt pašlaik aktuāla problēma valsts pārvaldē ir birokrātija, vērtēja Zatlers.

"Mūsu valsts ir kļuvusi ļoti moderna, bet tā ir nonākusi tajā situācijā, kad regulēts tiek pilnīgi viss. Un tā ir pārregulēta valsts," sacīja eksprezidents.

Tas būtiski traucējot biznesam: "Tātad ir pārāk daudz normatīvo dokumentu, kas traucē cilvēkiem uzsākt savu biznesu. Mēs gribam, lai ikkatrs uzsāk savu mazo biznesu, mēs gribam, lai vidējais bizness kādreiz kļūtu par lielo. Ja tam visam traucē pārregulētā normatīvo aktu, papīru kaudze, tad viss stāv uz vietas vai kustas ļoti lēnām."

Viņaprāt, jāsamazina birokrātiskais slogs, bet politiķi to nedarot ierēdņu balsu dēļ. "Mēs esam sapinušies šajās savās regulācijās. Mēs esam iebiedējuši ierēdņus līdz tādai pakāpei, ka viņi vispār neko negrib darīt. Viņi grib iet tikai uz darbu, sēdēt sapulcēs un, kā saka, novērst jebkādu rīcību, jo tas apdraud viņu eksistenci. Kā to pārraut, ir grūti pateikt, bet tam ir vajadzīga politiska griba."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti