Dienas ziņas

Saeimas kārtības rullim – 100

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kuldīgas iedzīvotāji sniedz atbalstu Ukrainai

Brīvprātīgie no Kuldīgas: Atbalsta sniegšanā Ukrainai nedrīkst nogurt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

"Tas ir gandarījums, kad redzi, kur Ukrainā nonāk Latvijas cilvēku saziedotais un cik ļoti tas palīdz kara plosītajai valstij grūtajā ikdienā," tā pēc atgriešanās no labdarības brauciena atzina tie kuldīdznieki, kuri atsaucās biedrības "Mūsu ligzda" aicinājumam palīdzēt ar ziedojumiem un arī to nogādāšanu uz Ukrainu. Nokļūts tuvu frontes līnijai, tur redzētais brīvprātīgajiem tikai vēl vairāk nostiprinājis pārliecību, ka atbalsta sniegšanā nedrīkst nogurt. 

Lietuvas pierobežā Ezerē esošā biedrība "Mūsu ligzda" rīkoja jau astoto braucienu uz Ukrainu ar humāno palīdzību. Pavisam ceļā devās piecas mašīnas. Zinot, ka arī kuldīdznieki aktīvi iesaistās nepieciešamo lietu sagādāšanā Kuldīgas novadā mītošajiem kara bēgļiem no Ukrainas, aicināja pievienoties arī viņus. Mēneša laikā ar iedzīvotāju atbalstu savākts un sapirkts viss nepieciešamais Ukrainā dzīvojošajiem – gan civiliedzīvotājiem, gan frontē ievainotajiem. 

"Tabitas sirds" projektu vadītāja Kuldīgā Vineta Brūdere-Sedliņa sacīja: "Mēs sūtījām apģērbu, kas ir zīdaiņu apģērbs, vienreizējie trauki, katli, pannas, medikamenti, pārsēji, žņaugi. Dažādas tādas lietas – teltis, paklājiņi. Enerģijas batoniņi, pārtika tāda, ko uzreiz arī var ierakumos ēst, atvērt bundžas. Arī dzeramo ūdeni."

No rokas rokā – tādu principu ievēro biedrība "Mūsu ligzda", vedot saziedoto tieši konkrētām organizācijām. Pirmā apstāšanās vieta parasti ir Ļviva, dienas centrā, kas atbalsta bērnus un jauniešus no nelabvēlīgajām ģimenēm, bet pēc tam uz Dnipro, kur slimnīcā ārstējas gan ievainotie karavīri, gan ir arī dzemdību nodaļa. 

Biedrības "Mūsu ligzda" vadītāja Raina Boguža norādīja: "Ja mums prasīja ziemas drēbes, tad mēs vācām ziemas drēbes, ja Dnipro tagad dzimst izvaroto sieviešu zīdainīši, kuri tiek pamesti, vai arī sievietēm dzimst bērniņi, kuri tiek paņemti, bet nekā nav. Tad mēs esam gana daudz savākuši zīdaiņu lietas, medicīnu zīdaiņiem."

Savukārt Brūdere-Sedliņa pauda: "Man bija saruna ar frontes mediķi, es viņam jautāju, vai jums šo visu nodrošina Ukrainas valdība. Medikamenti, es redzu, tur ir. Sistēmas, kaut kādas infūzijas. Viņš saka: "Nē, valdība to nespēj atļauties, tas viss ir no jums, no ziedotājiem, no Latvijas, no Kanādas, Polijas un citām valstīm"."

Viens no busiņu vadītājiem bija arī Kuldīgā mītošais kara bēglis no Hersonas Viktors Samoiļenko. Viņš ar savu pieredzi palīdzēja gan uz robežām, gan pašā Ukrainā. 

Veselības dēļ viņš karot nevar, bet priecājas, ka šādi var palīdzēt savai valstij: "Mani izbrīnīja, ka konvojā bija dažādi cilvēki. Visi viņi bija atstājuši savas lietas un brauca palīdzēt mūsu valstij, mani tas aizkustināja līdz sirds dziļumiem."

Savukārt labdarības brauciena dalībnieks Alberts Dinters pauda: "Tie cilvēki, ar kuriem es parunāju, ir pilnīgi skaidrs, ka mums no savas puses tomēr ir jāmēģina maksimāli izdarīt viss, lai viņiem būtu vieglāk."

Nākamais brauciens no Ezeres ceļā dosies jau 28. martā. Palīdzētāju pulks ar katru reizi arvien pieaugot. Vēl pietrūkstot līdzekļu vienas automašīnas iegādei, ko nogādāt uz fronti, un nakts redzamības dronam. 

Uz Dnipro viens busiņš būs pilns tikai ar bērnu autiņbiksītēm. Tā dzemdību nodaļai ir milzu bagātība, teica Boguža.
Savukārt Brūdere-Sedliņa piebilda: "Daudz ir tādas vērtības, ko es pārskatu arī savā dzīvē un pārvērtēju, kā cilvēki dzīvo tur, ka viņi novērtē katru dienu, viņi pieceļas, viņi pasaka paldies par rītu."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti