Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienesta viesnīcām palielina cenas

Kuldīdznieces ada zeķes Ukrainas karavīriem

Kuldīdznieces ada zeķes Ukrainas karavīriem

"Mēs varam palīdzēt ar savu sirds darbu – adīšanu," pauž Kuldīgas rokdarbu kopas "Čaupe" dalībnieces. Šobrīd viņas darina vilnas zeķes, kuras ar pazīstamiem cilvēkiem tiks nogādātas Ukrainas karavīriem. Šīs būs kopas piektais adījumu sūtījums.

Gluži kā vakarēšanā ap lielu galdu ir sasēdusi visa Kuldīgas kultūras centra rokdarbu kopas "Čaupe" saime, runā par dažādiem notikumiem un ada. Šoreiz tās ir zeķes, kurām priekšā būs ceļš uz Ukrainu pie karavīriem. Šī ir jau piektā reize, kad top adījumi Ukrainas cilvēkiem – pirmajā lielapjoma sūtījumā kara sākumā uzadītas čības bēgļiem, ka bija ieradušies Latvijā. Viņas iesaistījušās arī akcijā "Adījumi", cimdi, zeķes un lakati nokļuvuši arī pie civiliedzīvotājiem.

"Redzējām, ka mūsu adījumus ienes tajos pagrabos, kur slēpjas cilvēki, un viņiem pirms jaunā gada, pirms sala izdalīja mūsu adījumus.

Nu, kā savādāk, lai mēs varētu palīdzēt, mēs varam palīdzēt ar to, kas ir mūsu sirds lieta, tā ir adīšana. Un viņiem šis mūsu sirdsdarbs ir ļoti noderīgs," stāstīja rokdarbu kopas "Čaupe" dalībniece Inga Meirupska.

Šoreiz top apjomīgs zeķu sūtījums.

"Braucām pakaļ uz Pāci pakaļ dzijai. Iegādājāmies dziju, liekam klāt arī zeķu dziju, lai tās zeķes ir izturīgākas, stiprākas. Mums bija vesela lekcija. Viena no mūsu čaupēm ir meža cilvēks, viņa zina, kā zeķes jāada un kā pareizi valkāt, kā viņas turēsies. Tas ir stingrāk adīt, kā adīt, kā papēdi noraut, ko likt klāt lai tā zeķe ir izturīgāka," stāstīja rokdarbu kopas "Čaupe" vadītāja Arita Svenča.

Līdzekļus dzijas iegādei ziedoja uzņēmums "Amazone grupa LV", bet rokdarbnieces likušas klāt arī savus krājumus, lai iznāktu vairāk zeķu pāru.

"Es izdomāju to adīt divi labiski, divi kreiliski, lai pieguļ labāk kājiņai, lai nav tā platas. Bet lai tā ciešāk un siltāk. Man ir reāli bail no Krievijas. Man tiešām liekas, ka viņi to nu, ja tā Ukraina viņus neapstādinās, tad viņiem būs āķis lūpā un viņi gribēs vēl vairāk un vairāk. Un mēs būsim vieni no nākamajiem," teica rokdarbu kopas "Čaupe" dalībniece Kristīne Bergholce.

"Šobrīd ir jau gatavi četri pāri. vēl būs vēl kādi divi trīs vismaz. Pārītim vajag apmēram, vismaz man vajag divas dienas. Sākumā bija smagi. Kad sākās karš Ukrainā, tas bija ļoti, ļoti smagi. Jo nu. Divas nedēļas sākumā likās, kas notiek. Kā 21. gadsimtā. Šādas lietas, kā viena valsts var vienkārši bez nekā iebrukt otrā," sprieda rokdarbu kopas "Čaupe" dalībniece Daiga Ēķe-Silirova.

Sūtījums ar aptuveni 60 pāriem zeķu būs gatavs sākt ceļu uz Ukrainu nākamnedēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti