Panorāma

Izglītības iestādes turpina saņemt draudu vēstules

Panorāma

Panorāma

Ēka pie Mārupē nozāģētā dižozola būs jānojauc

Tiesa liek Mārupē nojaukt rindu māju pie nozāģētā dižozola

Mārupē uzbūvētā ēka pie nozāģētā dižozola būs jānojauc, lēmusi pirmās instances tiesa. Tiesas ieskatā – būvniecību nedrīkstēja nemaz sākt un nams tika būvēts pārāk tuvu dižkoka stumbram. Nama būvniecībā ieguldīti ap 600 tūkstošiem eiro.

Vērtējot dižkoka ļaunprātīgo nozāģēšanu un būvatļauju, kas izsniegta rindu mājas būvniecībai vien pāris metru attālumā no ozola stumbra, lemts par labu prokuratūrai. Pirmās instances tiesa atcēlusi izdoto būvatļauju un atzinusi rindu mājas būvniecību par patvaļīgu.

Tiesībsargājošo iestāžu uzmanību pārkāpumiem pievērsa jurists Arnis Priediņš, kurš aktīvi sekoja līdzi tiesas procesam un ir gandarīts par šo lēmumu. 

"Tā ir mazā uzvara kaujā, bet ne karā. Jo šī ir pirmā instance, tālāk var pārsūdzēt apelācijas kārtībā," atzina Priediņš.

Tiesas lēmums uzliek pienākumu atjaunot zemes gabala iepriekšējo stāvokli. Tas nozīmē, ka ēka jānolīdzina līdz ar zemi. Pirmās instances tiesas lēmums ir pārsūdzams. Projekta īstenotājs gan vēl nav izlēmis, vai to darīs.

"Tiksimies ar juristiem un domāsim, ko darīt tālāk," piebilda  SIA "Zeninvest" valdes loceklis Oskars Kalniņš.

Priediņš norādīja, ka trauksmes celšanas mērķis nebija panākt ēkas nojaukšanu.

"Mērķis nav panākt, ka projektu nojauc. Tas būtu ārkārtīgi nelietderīgi. Jautājums ir par sabiedrības un vides interesi pret privātā uzņēmēja interesi. Ja mēs šādas situācijas pieļautu, mēs ļautu attīstītājam turpināt projektu un gūt vēl peļņu, tas būtu pilnīgi nepieņemams precedents," vērtēja Priediņš.

Pagaidām vēl nav izlemts, ko darīt ar nozāģēto ozolu.

KONTEKSTS: 

Mārupē pērnā gada oktobrī nozāģēja vismaz gadsimtu vecu ozolu. Iespējams, koks nozāģēts, jo tas traucēja blakus esošajai jaunbūvei. Saistībā ar šiem būvobjektiem prokuratūra jau vairākkārt vērsusies tiesā. 

Sākotnēji policija sāka kriminālprocesu par patvaļīgu koku ciršanu, bet pārkvalificēja pēc Krimināllikuma panta par īpaši aizsargājamo dabas teritoriju iznīcināšanu vai bojāšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums. Pavasarī vienu personu noteica par aizdomās turamo.

Nozāģētā dižozola tuvumā noris rindu māju projekta "Dižozolu nami" būvdarbi. Projekta "Dižozolu nami" attīstītājs un būvuzņēmējs ir SIA "Zeninvest".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti