Pēc kriminālprocesa par dižozola nozāģēšanu Mārupē pārkvalificēšanas vainīgajam draud lielāks cietumsods

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Valsts policija pārkvalificējusi kriminālprocesu par dižozola nozāģēšanu Mārupes rindu māju būvlaukumā, līdz ar to likumpārkāpēju notveršanas gadījumā viņiem draudēs lielāks cietumsods.

Sākotnēji policija sāka kriminālprocesu par patvaļīgu koku ciršanu. Par šādu pārkāpumu draudētu brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, sabiedriskais darbs vai naudas sods.

Tagad nolemts kriminālprocesu pārkvalificēt pēc Krimināllikuma panta par īpaši aizsargājamo dabas teritoriju iznīcināšanu vai bojāšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums. Par to var piemērot brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, sabiedrisko darbu vai naudas sodu, noskaidrots policijā.

Policija aicina atsaukties aculieciniekus, kuri 26. oktobrī no plkst.11 līdz 11.30 atradās pie Mārupes Valsts ģimnāzijas esošām autobusu pieturām un netālu no tām, zvanot policijai pa tālruņa numuru 110. Policijā nekomentēja, vai iedzīvotāji snieguši tuvāko namu videonovērošanas kameru un automašīnās izvietoto videoreģistratoru ierakstus. 

Tāpat policijā nekomentēja, vai nopratināti projekta "Dižozolu nami" attīstītāja un būvuzņēmēja SIA "Zeninvest" pārstāvji.

KONTEKSTS:

Pagaidām nenoskaidroti ļaundari šonedēļ nozāģējuši vismaz gadsimtu vecu ozolu. Iespējams, koks nozāģēts, jo tas traucēja blakus esošajai jaunbūvei. Saistībā ar šiem būvobjektiem prokuratūra jau vairākkārt vērsusies tiesā. Tagad Valsts policija uzsākusi kriminālprocesu.

Valsts policija aicina ikvienu iedzīvotāju, kuram varētu būt jebkāda izmeklēšanai noderīga informācija, ziņot par to, zvanot pa tālruņa numuru 110. Tāpat policija aicina atsaukties autovadītājus ar video reģistratoriem, kas 26. oktobrī pārvietojušies Kantora ielas 115 apkārtnē. Vienlaikus savu izmeklēšanu sākuši arī sašutušie Mārupes iedzīvotāji. Mārupietis Arnis Priediņš pat piedāvā naudas atlīdzību par informāciju, kas palīdzēs identificēt zāģerus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti