«Mēs mīlam Rus.LSM.lv un novērtējam jūsu darbu.» Lielbritānijas vēstnieks viesojas Daugavpilī

Daugavpili apmeklēja Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Pols Bramels. "Lielbritānija un Latvija ir labas partneres, ceru, ka tā būs vienmēr," viņš sacīja sarunā ar Rus.LSM.lv. "Lielbritānija atbalsta Rus.LSM.lv," piebilda vēstnieks. Bez Rus.LSM.lv palielināsies Kremļa propagandas riski, paskaidroja Bramels. Viņš teica, ka zina par ideju likvidēt sabiedriskos medijus krievu valodā: "Lēmums ir valdības ziņā."

Vēstnieks Bramels atbrauca neoficiāli, lai Teātra festivāla Nr. 3 ietvaros noskatītos Daugavpils teātra izrādi "Meli bez noteikumiem" (režisors Oļegs Šapošņikovs) un piedalītos diskusijā pēc izrādes. Šis iestudējums, kura pirmizrāde bija pagājušā gada aprīlī, radīts ar Lielbritānijas vēstniecības atbalstu, un tas ir pirmais mākslinieciskā kolektīva un diplomātiskās pārstāvniecības kopprojekts.

Pirms teātra apmeklējuma Lielbritānijas vēstnieks ciemojās vietējā ebreju kopienā. Tur viņu sagaidīja Rus.LSM.lv.

Uz Rus.LSM.lv jautājumu, kādas tendences Latvijas sabiedriskajā dzīvē viņam kā diplomātam šķiet īpaši svarīgas, Pols Bramels (visai labā krievu valodā) atbildēja: "Karš ir mainījis mūsu dzīvi kopš 2022. gada 24. februāra, kad sākās Krievijas agresija pret Ukrainu. Latvija uzreiz paziņoja par savu atbalstu Ukrainai. Lielbritānijas un Latvijas nostāja sakrīt, un mēs līdz šai dienai šajā jautājumā strādājam kopā, atbalstām Ukrainu. Lielbritānija un Latvija ir labas partneres, ceru, ka tā būs vienmēr.

Latvija ir daudzetniska valsts, un tas īpaši spilgti jūtams Daugavpilī. Ir ļoti svarīgi rūpēties par sabiedrības saliedētību, un šo procesu atbalsta Britu padome. Nopietna problēma ir būtiskas Latvijas iedzīvotāju daļas emigrācija uz Rietumiem; zinu, ka Daugavpilij šī problēma ir asa, bet Daugavpils ir ne tikai ļoti skaista, bet arī visai Latvijai svarīga pilsēta. Tā ir zaudējusi daudz iedzīvotāju un turpina zaudēt, tādēļ rodas zināmas grūtības."  

Vēstnieks pieminēja arī diskusijas saistībā ar sabiedriskajiem medijiem, kā arī iespējamo satura krievu valodā veidošanas pārtraukšanu no 2026. gada 1. janvāra:

"Esmu pārliecināts par neatkarīgo plašsaziņas līdzekļu svarīgumu, kad ir liels viltus ziņu risks, kad ir asa dezinformācijas problēma. Krievija aktīvi cenšas izmantot savu propagandas ieroci.

Brīvi plašsaziņas līdzekļi ir ļoti, ļoti vajadzīgi. Domāju, ka sabiedriskajiem medijiem ir ļoti svarīga un pozitīva loma, tie aptver visas iedzīvotāju grupas. Lielbritānija atbalsta Rus.LSM.lv, šim resursam ir liela loma, un mēs mīlam Rus.LSM.lv un novērtējam jūsu darbu. Domāju, ka jūsu pozitīvā loma ir acīmredzama, pateicoties jums, krievvalodīgie iedzīvotāji saņem izsvērtu un uzticamu informāciju.

Bez Rus.LSM.lv pieaugs Kremļa propagandas riski. Par Nacionālās apvienības ideju likvidēt sabiedriskos medijus krievu valodā es zinu. Lēmums ir valdības ziņā."

Diplomāts arī labprāt pastāstīja par sadarbību ar Daugavpili un Latgali: "Mums ir laba saikne ar Daugavpils teātri, es ļoti cienu Oļega Šapošņikova (Daugavpils teātra vadītājs – Rus.LSM.lv) un viņa komandas darbu. Daugavpils teātris ir inovatīvs, ļoti kreatīvs un labs.

Britu padome veicināja tā dēvēto darbīgo kopienu izveidi Latgalē (šis projekts kopā ar Izglītības iniciatīvu centru tiek īstenots kopš 2019. gada. Latgalē izveidoti desmit "darbīgo kopienu" centri, atbalstītas vairāki desmiti iniciatīvu, dažādos pasākumos piedalījušies apmēram seši tūkstoši cilvēku. "Darbīgās kopienas" veicina sadarbību starp izglītības iestādēm, pašvaldību struktūrām, nevalstiskajām organizācijām u.c. – Rus.LSM.lv).

Nesen apmeklēju Biķernieku pamatskolu (Augšdaugavas novadā – Rus.LSM.LV), tur tiek īstenots projekts, kura mērķis ir atbalstīt skolēnus, vecākus un skolotājus, pārejot uz mācībām tikai latviešu valodā. Projekts ir Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas un Britu padomes sadarbības rezultāts.

Mums ir ilglaicīga sadarbība ar Rotko muzeju – Daugavpilī bieži ierodas britu mākslinieki un mākslas zinātnieki (pavisam nesen kārtējo reizi bija Filips Dods un Deivids Anfams – Rus.LSM.lv). Šogad atbalstījām jauniešu kluba izveidošanu Rotko muzejā, tā dalībnieki drīz varēs izpausties divās darbnīcās, domāju, jau šomēnes.

Diemžēl britu konsulāta Daugavpilī nav, taču cenšos būt šeit bieži. Ir svarīgi, lai Lielbritānijas vēstniecība neaprobežotos tikai ar Rīgu."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti