Ģenerālprokurors atvainojas Latvijas sabiedrībai par izteikumiem saistībā ar sievietes slepkavību Jēkabpilī

Ģenerālprokurors Juris Stukāns atvainojas Latvijas sabiedrībai saistībā ar saviem izteikumiem intervijā žurnālam "Ieva" par neseno sievietes slepkavību Jēkabpils novadā, teikts paziņojumā prokuratūras mājaslapā.

Paziņojumā sacīts, ka saistībā ar žurnālā publicēto interviju, kas raisīja plašu sabiedrības rezonansi un bija par iemeslu dažādām diskusijām un informācijas interpretācijām, ģenerālprokurors atvainojas Latvijas sabiedrībai par to, ka pietiekami precīzi neizteica savu viedokli un tādējādi rosināja sabiedrību maldīgi uztvert viņa teikto un neprecīzi interpretēt viņa izteikumu patiesos nolūkus.

Ģenerālprokurors stingri nosoda jebkāda veida vardarbību. Galvenais intervijas mērķis bijis aicināt ikvienu personu, pret kuru vērsta vardarbība, neklusēt un vērsties attiecīgajās iestādēs, norādot, ka tiesībaizsardzības iestādes un tieslietu sistēmas institūcijas ir vienlīdz atbildīgas par to, lai tiktu nodrošināta efektīva cilvēka tiesību aizsardzība.

Paziņojumā teikts arī, ka ģenerālprokurors neattaisno nevienu prokuroru, kurš ar savu rīcību, vai gluži pretēji – bezdarbību –, iespējams, ir bijis līdzatbildīgs konkrētās situācijas eskalācijā.

Ģenerālprokuratūrā turpinās pārbaude par visiem materiāliem, kriminālprocesiem, kuros kā iespējami vainīgā persona norādīts Leons Rusiņš.

Pārbaudes viens no galvenajiem mērķiem ir konstatēt iespējamās nepilnības, kas traucēja prokuroru pilnvaru un savstarpējās sadarbības kvalitatīvu realizēšanu kriminālprocesa īstenošanā, un rast labāko risinājumu šādu nepilnību turpmākai novēršanai.

Šā gada 24. maijā ģenerālprokurors nosūtīja Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam ("Jaunā Vienotība") vēstuli, kurā izklāstīja konkrētus priekšlikumus, lai novērstu ar vardarbību saistītu noziedzīgu nodarījumu atkārtošanos un veicinātu starpinstitūciju sadarbību šādu noziedzīgu nodarījumu novēršanā, atklāšanā un izmeklēšanā.

Vienlaikus prokuratūrā turpinās pārvaldības procesu pārskatīšana un pilnveide, tostarp dokumentu un informācijas aprites kārtības izvērtēšana, ar mērķi izveidot optimāli funkcionējošu un efektīvu procesu prokuratūras pamatdarbības nodrošināšanai. Tiek pārskatīti un vērtēti vairāki iekšējie tiesību akti, tostarp par rīcību un informācijas sniegšanu kriminālprocesos un par Ģenerālprokuratūrā saņemto dokumentu (korespondences) tālākas virzības noteikšanu.

Ģenerālprokurors aicina ikvienu būt uzstājīgam, aizstāvot savas intereses, un nekad nepalikt vienaldzīgam pret amatpersonu bezdarbību.

KONTEKSTS:

Plašu rezonansi raisījusi ģenerālprokurora Stukāna intervija žurnālam "Ieva", kurā viņš izteicies, ka Jēkabpilī nogalinātās sievietes advokāte nebija izsmēlusi visas iespējas, lai palīdzētu savai klientei, un nebija personīgi vērsusies pie ģenerālprokurora.

Advokāte Anna Nore bija pārsteigta par šiem pārmetumiem un sauca tos par reputācijas graušanu. Izvērtēt Stukāna rīcību Tieslietu padomei lūgusi Latvijas Zvērinātu advokātu padome, saucot to par apkaunojošu ne vien pašam ģenerālprokuroram, bet visai prokuratūrai. Tieslietu padome Advokātu padomes lūgumu plāno skatīt 16. jūnijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti