Par «Latvijas vēja parku» vadītāju ieceļ finansistu Jāni Urtānu 

Noslēdzoties atlases procedūrai, par SIA "Latvijas vēja parki" valdes priekšsēdētāju iecelts Jānis Urtāns, informēja AS "Latvenergo".

Valdes priekšsēdētāja atlases procedūru īstenoja SIA "Latvijas vēja parki" dalībnieku sapulces izveidota nominācijas komisija. No 2023. gada 30. oktobra  SIA "Latvijas vēja parki" valde strādās divu cilvēku sastāvā, valdes priekšsēdētāja pienākumus pildīs Urtāns, valdes locekles pienākumus turpinās pildīt Baiba Zauere.

Izsludinot atklātu pieteikšanos uz "Latvijas vēja parku" valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa amatiem, uz valdes priekšsēdētāja amatu tika saņemti 18 pieteikumi. Vērtējot kandidātus trīs kārtās, veicot padziļinātu personības kompetenču vērtēšanu un intervijas ar situāciju analīzi, pēc nominācijas komisijas darba "Latvijas vēja parku" dalībnieku sapulce par valdes priekšsēdētāju iecēla Urtānu. 

Urtāns darbu sāks 2023. gada 30. oktobrī. Līdzšinējā valdes priekšsēdētāja Ilvija Boreiko turpinās darbu līdz 2023. gada 29. oktobrim, darbu kā valdes locekle nominācijas procesa rezultātā 7. augustā uzsāka arī Baiba Zauere. 

Urtāns šobrīd papildina zināšanas Rīgas Juridiskajā augstskolā, pirms tam ieguvis maģistra grādu vadībzinātnēs Latvijas Universitātē un bakalaura grādu ekonomikā Latvijas Lauksaimniecības universitātē. Kopš 2019. gada Urtāns bija VAS "Valsts nekustamie īpašumi" finanšu direktors, pirms tam guvis pieredzi finanšu vadībā, strādājot uzņēmumos SIA "Via SMS Group" un AS "Towers Construction Management", kā arī bijis "Swedbank grupas" nekustamo īpašumu uzņēmuma "Ektornet Management Latvia" valdes loceklis.

Kandidātu atlasei un novērtēšanai tika piesaistīta personāla atlases kompānija SIA "Pedersen & Partners".

KONTEKSTS:

Ministru kabinets 2022. gada februārī konceptuāli atbalstīja ieceri veidot jaunus stratēģiskas nozīmes vēja enerģijas parkus uz valsts īpašumā esošas zemes un jūnijā deva atļauju attiecīga "Latvenergo" un valsts AS "Latvijas valsts meži" (LVM) kopuzņēmuma dibināšanai. Kopuzņēmums SIA "Latvijas vēja parki" dibināts 2022. gada jūlija vidū.

Kopuzņēmuma SIA "Latvijas vēja parki" plānotās investīcijas vēja parku izveidē būs vienas no lielākajām Latvijas vēsturē un sasniegs vienu miljardu eiro.

SIA "Latvijas vēja parki" informēja, ka tā ir nacionālā kapitālsabiedrība, kas ar atbildību izturas pret nacionālajiem resursiem, vides aizsardzības prasībām un vietējiem iedzīvotājiem, attīstot tādus vēja enerģētikas projektus, kas stiprina valsts konkurētspēju, palielinās zaļās elektroenerģijas ražošanas apjomus un nepieprasīs valsts subsīdijas. Nopelnītais bez starpniekiem paliks valsts un vietējo iedzīvotāju rīcībā. Sabiedrības un tās vadības galvenais izaicinājums ir uzstādīt un ekspluatēt vēja ģeneratoru jaudas aptuveni 800 megavatu apmērā valstij piederošās meža zemēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti