Dienas ziņas

Jaunā stacija Rīgā top, izmaksas palielinās

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rēzeknē turpina liet ierakumu sveces

Rēzeknē nu jau ar citām metodēm turpina liet ierakumu sveces Ukrainai

Turpinot pērn aizsākto ierakumu sveču liešanu Ukrainas armijas atbalstam, Rēzeknē šajās dienās tiek gatavotas 250 blindāžas sveces, kas vēlāk tiks nogādātas Ukrainā. Tās veidotas jau citā tehnoloģijā, lai vēl labāk kalpotu kareivjiem kara plosītajā valstī. 

Lai atgādinātu sev un līdzcilvēkiem, ka pie kara nedrīkst pierast, – Rēzeknē vietējie aktīvisti un pilsētā uz dzīvi apmetušies kara bēgļi atkal vienojušies ierakumu sveču liešanā Ukrainas aizstāvjiem. 30 cilvēku pulkā vakara gaitā gan lieli, gan mazi kopīgiem spēkiem izgatavojuši sveces, kas skarbās frontes ziemas salā ne vien sasildīs, bet dos arī gaismu un iespēju uzsildīt ēdienu kareivjiem.

Darbnīcas organizators Valērijs pats ir Ukrainas kara bēglis: "Mūsu abi dēli ir frontē. Šeit mēs varam palīdzēt šādā veidā – sasildot viņus ar savām rokām izgatavoto sveču siltumā. Esmu sajūsmā par cilvēku skaitu, kas ieradušies, jo saprotu, ka esam sadzirdēti. Kurš nesa vasku, kurš kartonu. Ko varēja, to arī atnesa. Galvenais, ka cilvēki atnesa savas sirdis, rokas un iespēju daļiņu sava laika veltīt tam, lai paveiktu cēlu darbu."

Ņemot vērā atsauksmes par pērnā gada ierakumu svecēm, šoreiz liela uzmanība pievērsta liešanas tehnikai, kas gada laikā mainījusies.

Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības speciāliste, darbnīcas organizatore Diāna Selecka norādīja, ka šogad sveču izgatavošanā izmantots vairāk parafīna: "Pagājušajā gadā mēs arī lējām sveces un mēs darījām to tā – likām ļoti daudz kartona un tad lējām iekšā parafīnu, bet pienāca atsauksmes, ka kartons pārdeg, sakrīt un ir ļoti daudz pelnu, dūmošana.

Šogad mēs mēģinājām šādu variantu – kartona ir ļoti nedaudz, vairāk parafīna. Protams, parafīna patēriņš ir lielāks, bet karavīri varbūt kādā blindāžā vai nojumītē var izmantot, jo mazāk dūmo."

Vietējie aktīvisti jau pusotru gadu regulāri rīko dažādas citas aktivitātes. Pīti maskēšanās tīkli, adīti cimdi un zeķes, organizēti pārgājieni un animācijas filmas seansi bērniem.

Ukrainas kara bēgle Oksana: "Tas mūs vieno, jo mums ir iespēja palīdzēt. Kaut arī šobrīd neatrodamies Ukrainā, ļoti vēlamies palīdzēt mūsu karaspēkam gūt uzvaru."

Ukrainas kara bēgle Natālija: "Milzīgs paldies latviešiem un Latvijai par to, ka tik grūtā brīdi viņi atrada stūrīti mums, lai mēs spētu dzīvot kopā ar viņiem. Tas ir ļoti vērtīgi!"

Darbnīcas līdzorganizatore, Latgales attīstības centra pārstāve Māra Āze: "Vienā brīdī kaut kādas pasaules lietas, kas ir lielā kontekstā, kļūst tavējās. Un tu nesaproti, kāpēc tas tev ir svarīgi. Vienā brīdī tu esi tas, kas palīdzēs vieniem, cits palīdzēs citur."

Izgatavotās ierakumu sveces pavisam drīz tiks nogādās Ukrainas aizstāvjiem. Brīvprātīgie plāno turpināt iesāktās aktivitātes, taču lūdz arī palīdzēt atrast telpas, kurās turpināt savus darbus, lai palīdzētu saviem dēliem, draugiem un arī citiem, kuri karo par Ukrainas atbrīvošanu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti